Туристів-іноземців у Львові поменшало на 80% порівняно з минулим роком
Іноземних груп у центрі Львова зараз майже не зустріти, хоча минулими роками, у передріздвяний період їх було десятки. Кількість закордонних гостей скоротилась на 80% і все через бойові дії на сході України.
В Європі вважають, що навіть до Львова не зовсім безпечно подорожувати, повідомили в управлінні туризму міста. «Якщо раніше ми орієнтувалися на польських, німецьких та австрійських гостей, то зараз – на внутрішніх туристів, насамперед киян. Хоча і деяких іноземців побільшало, наприклад із США. А от гостей з Німеччини й Австрії зараз дуже мало», – розповіла начальник управління туризму міста Галина Малець.
У грошах, за словами чиновниці, місто втратило, але не так суттєво. Якщо раніше, туристи залишали у Львові в середньому 210 дол. США, то зараз 200 дол. Однак місцевому бізнесу, особливо готелям, довелося переорієнтовуватися на внутрішніх туристів. Хто зумів це зробити – у прибутках не втратив.
«Ми переформатували свою роботу. Ми зробили акцент на корпоративного клієнта. Тобто ми активно проводимо різноманітні конференції, відповідно й поселення, яке нам дає заповнюваність готелю», – розповіла директор одного з готелів Вікторія Лесюк.
Натомість ресторатори збільшенню кількості українських туристів у Львові тільки радіють. «Українці відпочивають у ресторанах з набагато більшим розмахом, ніж іноземці. Тому чеки стали навіть більшими. Особливо в літній період касові показники ресторанів зросли. Однак прибуток зменшився суттєво через девальвацію гривні. Іноді при переповнених ресторанах прибуток є нульовим», – зазначив ресторатор Марк Зархін.
Як розвивати туризм в умовах війни і кризи – про це говорили на туристичному форумі у Львові. Іноземні експерти вважають, що місту треба подаватись на звання культурної столиці Європи і розвиватись як окремий туристичний бренд.
«Я вважаю, що Львів має великі перспективи. І оскільки місто може запропонувати такий потужний туристичний продукт, місту варто використовувати лише своє ім'я в рекламі та промоції. Тобто не говорити про Україну чи про регіон, бо назва Львів абсолютно самодостатня і не асоціюється із ситуацією в Україні і багатьма проблемами», – переконаний керівник Центру туризму, паломництва в Ізраїлі Йоель Мансфельд.