Twitter передав до Сенату США облікові дані двох сотень кремлівських ботів
Після звинувачень у несерйозному ставленні до розслідування ФБР і Конгресу щодо втручання Росії в президентські вибори в США, компанія Twitter передала американському слідству дані про щонайменше 200 акаунтів, пов'язаних з активністю Кремля. Про це пише Associated Press.
«Компанія Twitter передала слідчим Сенату імена профайлів або «дексриптори» 201 облікового запису, пов'язаного зі спробами Росії вплинути на президентські вибори 2016 року. Компанія стала більш активно співпрацювати зі слідством після того, як її розкритикували за те, що вона не серйозно ставиться до розслідування», - йдеться у повідомленні.
Водночас, поки залишається неясним, чи пов'язані ці профайли з обліковими записами, які, за повідомленнями, були видалені компанією Twitter з власних серверів.
Як повідомлялося раніше, політика Twitter вимагає остаточного знищення записів, які користувач видаляє самостійно. Натомість, ця політика також передбачає, що деякі твіти можуть «пережити» цей процес. Наприклад, ретвіти з видалених дописів залишатимуться активними, якщо сам ретвітер додасть коментар. Крім того, Twitter не може видалити дописи, які були тимчасово збережені або «кешовані» такими службами, як Google чи повторно розміщені публікації на інших сайтах.
Між тим, як повідомив обізнаний з розслідуванням співрозмовник, технічно компанія все ж може відновити видалену інформацію. І зараз, за його словами, Twitter співпрацює зі слідчими, щоб поновити доступ до корисних даних.
Як відомо, представників впливових інтернет-платформ Twitter, Facebook і Google запросили 1 листопада дати свідчення перед Комітетом з питань розвідки Сенату на відкритих слуханнях в рамках розслідування фактів втручання Росії у президентські вибори в США.