У 28-річного мешканця Львівщини діагностували правець
Це другий випадок цього захворювання на Львівщині за останні 10 років
До теми
До реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні у важкому стані госпіталізували 28-річного мешканця с. Чишки Пустомитівського району, у якого лікарі діагностували правець. Є загроза для життя пацієнта, повідомила ZAXID.NET 23 січня завідувачка реанімаційного відділення лікарні Ірина Шабанова.
Чоловік упав, розбив голову і через рани в організм і потрапив збудник хвороби.
За словами Ірини Шабанової, правець взимку діагностують доволі рідко. Це захворювання більш поширене у теплу пору року, коли люди працюють на землі, коли земля не мерзла.
«Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення 14 січня. Він отримує відповідне лікування, але його стан й досі залишається важким. Є загроза для життя», - сказала Ірина Шабанова.
За даними лікарів, це другий випадок правця серед дорослих за останні 10 років. Перший зафіксували у вересні 2018 року: 87-річна жінка на городі наступила на іржавий цвях, травмувала ногу і через рану й потрапив збудник правця.
Але такі випадки в майбутньому, прогнозують медики, можуть траплятися все частіше, бо люди не захищені від цього захворювання через відмову від вакцинації.
Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може і померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця. За даними МОЗ, від важких форм цього захворювання смертність сягає понад 50%.
Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.
Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.
Якщо людина травмувалася чи отримала поранення, вона може почуватися безпечно лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, треба провести екстрену профілактику.
У поліклініках Львова і області є достатньо вакцини від правця (вакцинують одночасно від дифтерії і правця). Вакцина безкоштовна. Щоб вакцинуватися, достатньо звернутися до сімейного лікаря, який і скерує у кабінет