У 31-річного киянина підозрюють лихоманку Західного Нілу
Симптоми хвороби з’явилися після відпочинку на Кіпрі
До теми
У Києві у 31-річного чоловіка підозрюють рідкісне для України захворювання - гарячку Західного Нілу, яке ще називають «лихоманкою Західного Нілу». Симптоми хвороби у чоловіка з’явилися після повернення з відпочинку на Кіпрі, повідомив центр громадського здоров’я МОЗ.
«Наприкінці серпня чоловік з родиною відпочивав на Кіпрі, а після повернення додому йому раптово стало погано і його госпіталізували у відділення інфекційної реанімації Олександрівської клінічної лікарні м. Києва з попереднім діагнозом - менінгоенцефаліт, лихоманка невідомого генезу», - повідомила ZAXID.NET начальниця відділу комунікацій Центру громадського здоров'я Ольга Захарченко.
Пацієнту проводять різноманітні дослідження. Аналіз сироватки крові, за словами Ольги Захарченко, направили до вірусологічної референс-лабораторії, в результаті якого були виявлені антитіла до вірусу лихоманки Західного Нілу. Інші дослідження ще тривають.
Інші члени родини, з якими відпочивав на Кіпрі чоловік, здорові.
За сім місяців цього року, за даними ЦГЗ, в Україні зареєстровано три випадки захворювань на геморагічну гарячку Західного Нілу, за аналогічний період торік - один випадок. Усі захворіли через укуси комарів, інфікованих збудником. Смертельних випадків не було.
Наприкінці літа Європейський центр профілактики та контролю захворювань повідомив про незвичайне зростання кількості хворих в ЄС, що заразилися лихоманкою Західного Нілу.
Найбільше зареєстрованих випадків в Італії - лихоманку Західного Нілу діагностували у 300 хворих. У Сербії зафіксовано найбільше летальних випадків: в цій країні від лихоманки Західного Нілу загинула 21 людина.
Крім Італії, Греції та Сербії в списках постраждалих країн є Румунія, Угорщина, Австрія, Франція і Косово, повідомляє УНН.
Геморагічна гарячка Західного Нілу, як повідомляє ЦГЗ – це небезпечне вірусне захворювання, що передається через укуси комарів.
У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).
Вакцини від цього захворювання нема. Для профілактики захворювання використовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти.