У Франції в соборі XV століття сталася масштабна пожежа
У Французькому місті Нант виникла пожежа у соборі святих Петра і Павла. Це один з найбільших католицьких кафедральних соборів країни, який є національним надбанням Франції (від 1866 року), інформує ВВС.
Пожежа виникла сьогодні вранці, служби надзвичайних ситуацій отримали повідомлення о 07:44.
На місці працювали близько 60 пожежників та 6 пожежних авто. У вечері 18 липня пожежу вдалося загасити.
На відео можна бачити полум'я за центральним вітражем між вежами собору, звідти піднімаються темні клуби диму. На момент публікації вогонь ще не взяли під контроль. Представник пожежної команди у коментарі AFP зазначив, що це «серйозна пожежа».
#Nantes | Courage aux sapeurs-#pompiers du @SDIS44 engagés sur l’#incendie à la cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul de #Nantes.
— Pompiers de France (@PompiersFR) July 18, 2020
Protéger, secourir et sauver. pic.twitter.com/z8ZaigcI3s
Причина займання поки не встановлена, проте поліція підозрює, що був підпал.
Доповнено 19 липня. Наступного дня після пожежі поліція затримала 39-річного мігранта, який працював волонтером у соборі і відповідав за замикання дверей на ключ у день пожежі. Його затримали для перевірки «суперечностей в його розкладі».
Новопризначений прем’єр Франції Жан Кастекс висловив підтримку мешканцям Нанта і пожежникам, які борються з вогнем. Згодом з'явилася заява і президента Еммануеля Макрона, інформує France Bleu.
Містяни у коментарях репортерам кажуть, що засмучені та стривожені, чи не повторить собор долю Нотр-Дама, який суттєво постраждав від пожежі у 2019 році.
Firefighters are continuing to battle a large fire at the Nantes Cathedral in France. At least 60 firefighters are at the scene. pic.twitter.com/Ol38dWSCfT
— Porter Medium (@PorterMedium) July 18, 2020
Будівництво собору святих Петра і Павла розпочалося в XV столітті й тривало 457 років (у період від 1434 до 1891 року). Це одна з найбільших готичних церков у Франції. По висоті вона лише на шість метрів нижча знаменитого собору Паризької Богоматері. Протягом цього часу він не раз опинявся під загрозою: наприкінці 18-го сторіччя міг бути знесений у рамках нового планування міста, у 1800 році постраждав від вибуху у замку поруч, у 1944 році - від бойових дій. У 1972 році собор постраждав від масштабної пожежі: під склепінням храму знялася велика пожежа (через забутий одним із робітників паяльник). Вогонь зруйнував дах будівлі та частину несучих конструкцій. Тоді храм довелося закрити на три роки, усі роботи в ньому припинилися. А коли реставраційні роботи поновилися, то тривали ще довго, аж до 1980-х років.
Як інформував ZAXID.NET, в результаті пожежі, що сталася 15 квітня 2019 року, значно постраждав собор Паризької Богоматері. Вогнем знищено головний шпиль і дві третини дерев'яного даху собору. Вціліли дві вежі і фасад. Також вдалося евакуювати і зберегти основні духовні реліквії та скарби собору Паризької Богоматері.