У Києві презентували концепцію Музею Майдану
До теми
Робоча група при міністерстві культури зі створення Музею Майдану 28 серпня розповіла про свої напрацювання.
Загалом зібрано та збережено 1400 артефактів та музеєфікованих пам'яток, понад 280 аудіо- та відеозаписів усної історії.
До складу робочої групи увійшли начальник управління музейної справи міністерства культури України Василь Рожко, директор ГО «Агенція культурних стратегій» Микола Скиба, завідувач сектором археологічних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» Тимур Бобровський, голова Музейної Ради при Міністерстві культури України, заступник директора «Музею Івана Гончара» Ігор Пошивайло та директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
За словами міністра культури Євгена Нищука, Музей Майдану має бути багатофункціональною платформою, завданнями якої є збереження, експонування і популяризація речових, документальних і нематеріальних свідчень про події Революції Гідності, а також консолідація громадян навколо спільної візії майбутнього.
Василь Рожко пояснив: «Пам’ять про історичні події зими 2013-2014, якість суспільства (рівень самоорганізації, взаємодопомоги та самопожертви) та сам дух Майдану можна зберегти через пам’ятні місця, артефакти, усну історію та суспільні практики. Музей Майдану має стати ціннісним орієнтиром, це має бути Музей свободи».
Як розповів Володимир В’ятрович, співробітники Українського інституту національної пам’яті записали понад 170 аудіо та відеоінтерв’ю з учасниками Майдану: «Ми працюємо над створенням архіву Майдану, матеріали якого в майбутньому ляжуть в основу експозиції Музею, а також будуть використовуватися істориками, документалістами, режисерами. УІНП співпрацює з громадською організацією «Фонд збереження історії Майдану», активісти якої записали понад 60 відеосвідчень, збирають фото та відеозаписи часів Євромайдану. Понад 50 відеоінтерв’ю записали співробітники Музею Гончара».
Члени робочої групи закликали журналістів та громадськість долучитися до збору предметів, світлин, документів, свідчень та спогадів з подій листопада 2013 – лютого 2014 року.