У Львівській обласній клінічній лікарні через дощі затопило палати і кабінети
Лікарня працює без постійного даху майже 9 місяців
Коридори та палати обласної клінічної лікарі — у воді. Все через невідремонтовану покрівлю. Її майже повністю знищив вогонь ще у листопаді 2018 року. Тоді депутати обласної ради на сесії погодились виділити з резервного фонду гроші на ремонт. Та вже кінець літа, а до ремонту даху ще навіть не приступали.
Замість знищеної покрівлі застелили просто захисну плівку. Тому коли йде дощ, у лікарні змушені підставляти відра, щоб не затопило нижчі поверхи.
Найгірша ситуація у відділенні судинної хірургії. Через знищену покрівлю довелось припинити роботу на два місяці. За цей час тут мали провести ремонт. Та керівництво лікарні не знайшло на це коштів.
«На жаль, якісь незрозумілі пояснення, що якісь там плани складаються, збираються робити. А вже осінь наступає. Бачите наслідки — тече вже в відділі безпосередньо, де хворих ми возимо, де хворі, яким робляться суперскладні операції», — розповідає практикуючий судинний хірург, завідувач кафедри хірургії Львівського медуніверситету Ігор Кобза.
Постійні струмки, що стікають по стінах, псують не тільки зовнішній вигляд навіть відремонтованих кабінетів. Через них люди — у небезпеці. Поки завідувач кафедри хірургії давав коментар, відвалилася плита зі стелі.
У палатах відділення — 53 людини. Приїхали сюди, бо таких операцій більше ніде в Україні не роблять. Через дощ люди змушені виходити на коридор.
«Обслуговуючий персонал змучений, лікарі змучені. Виснажуються до останньої каплі, щоб допомогти людям. Але в таких умовах… Дах протік. Протекло на ліжко, на хворих, на взуття, на посуд, ну і на підлоги. Підставляють під стелю миски, відра, щоб не падало людям на голови. І так само в коридорі», — бідкається пацієнтка Аня.
Адміністрація лікарні каже, що повністю замінити покрівлю не вдасться. Проект нового даху досі не готовий — нема результатів експертизи щодо захисту від блискавок та пожежної безпеки. Тому шукають тимчасове рішення — накриватимуть бляхою.
«Вивести на дах 2-3 чоловік, ми переживали, що ці конструкції можуть не витримати вагу цих людей. І тому нічого не робили. Але зараз, у зв’язку з тим, що погодні умови погіршилися і ми до кінця не маємо інформації, що фінансування таки буде в цьому році, тому прийнято рішення накрити хоча би бляхою», — пояснює заступник головного лікаря з економічних питань Роман Бакай.
Роботи з облаштування тимчасової покрівлі почнуть у четвер. На капітальний ремонт потрібно понад 3,5 млн грн. Цих грошей обласна рада ще не виділила.