У львівському ботанічному саду весна вже настала

Головні новини Львова 25.02Ірина Ващишин, 25 лютого 2016, 18:42 1371 0

У ботанічному саду ЛНУ ім. І. Франка з’явились перші весняні квіти. Приморозків, кажуть працівники, вони не бояться, а от браконьєри у лісах їх нищать. Тому львів’ян просять не купувати на ринках первоцвітів, аби не сприяти винищенню рідкісних рослин. Адже у природному середовищі вони потішать нас значно довше, ніж у склянці з водою.

Підсніжники у ботанічному саду називають квіткою надії. «За легендою, коли Єву вигнали із раю, вона йшла по снігу і гірко плакала. А там, куди впали її сльози, і виросли підсніжники», – розповіла інженер ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка Марія Надрага.

«Чемерник білий теж належить до первоцвітів. Та попри таку привабливість він ще й отруйний. Цю квітку в одній із античних воєн використовували як першу біологічну зброю. Нею отруїли водогін у місті противника», – продовжила розповідь Марія Надрага.

Серед перших квіті у ботанічному саду з’явився і весняний білоцвіт або жовтушник. Як і проліски, ця квітка також у Червоній книзі. Але і їх нерідко продають на ринках.

Натомість ерантіс зимуючий для України і для Львова – екзотика. Цієї рослини у нас практично не культивують.

«Походить вона із південної Європи. Але ця рослина-чужоземка дуже цікава. Можна її назвати свого роду модницею, тому що в неї так звані приквітки зеленого кольору. Вони ніби жабо біля жовтенької голівки-квіточки. Разом з іншими первоцвітами вона також радісно сповіщає про весну», – додала інженер ботанічного саду.

Відвідати ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка львів’яни можуть у дні відкритих дверей. Однак, перший із них планують влаштувати аж у квітні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук