У Львівському дитячому психоневрологічному диспансері немає головного лікаря

СуспільствоСофія Трощук, 12 листопада 2018, 18:12 971 0

Головна лікарка Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру звільнилася. Покинула цей пост і її наступниця. Тож тепер у медзакладі не можуть проводити лікарські комісії. А ще тривожаться, що це перший крок до реорганізації, якої не хочуть ані доктори, ані пацієнти.

Минулого понеділка головна лікарка обласного психоневрологічного дитячого диспансеру звільнилася. Свої повноваження передала заступниці, завідувачці стаціонару. Втім, ця лікарка теж звільнилася у п'ятницю. Тож цього понеділка ані головного лікаря, ані виконувача обов’язків.

«На сьогодні ми залишилися взагалі без головного лікаря, і робота практично є паралізована. Звичайно, ми працюємо, лікарі на своїх місцях. Ми приймаємо пацієнтів», ‒ розповідає дитяча психіатриня Алла Петрів.

Цього дня у диспансер приїхали більше 20 дітей на лікарсько-консультативну комісію. Втім, цього разу безрезультатно.

«У нас у понеділки відбувається лікарська комісія, де призначають інвалідність, допомогу, індивідуальне навчання. І ми не змогли провести повноцінну комісію через те, що немає керівника установи, який на документи ставить основну печатку», ‒ каже психотерапевтка, голова вільної профспілки Надія Іванців.

Колишня головна лікарка Ореслава Хомик пояснила нам: звільнилася, бо її погляди на реорганізацію не збігались з думкою колег. Ще з весни диспансер хочуть реформувати ‒ приєднати частину до Чорнобильської лікарні, частину ‒ до медзакладу на Кульпарківській. Але лікарі проти.

«Лікарі будуть переведені на інші місця роботи. Але ми говоримо про те, що диспансер працює вже 50 років, і є команда, є структура, і ми би хотіли, просили зберегти цю структуру так, як буде зручно для пацієнтів», ‒ додає дитяча лікарка-логопед Тетяна Лялька.

Медики кажуть: на Драгоманова у них є можливість надавати комплексну допомогу. Такий підхід подобається і батькам пацієнтів.

«Всі дружелюбні. До дітей гарно ставляться. До батьків. Все нас влаштовує. Навіщо переносити, якщо тут все облаштовано?», ‒ розповідає мама маленької пацієнтки Наталія.

В обласному департаменті охорони здоров'я кажуть: поки що заклад працюватиме у звичному режимі, адже проекту рішення про реорганізацію обласна рада ще не розглядала.

«Психоневрологічний диспансер в тих умовах, в яких вони є, і далі будуть працювати до того моменту, поки обласна рада не ухвалить рішення. Або до моменту, коли з 20-го року фінансувати стаціонари охорони здоров'я буде Національна служба здоров'я України, відповідно, вона буде ухвалювати рішення ‒ укладати угоду з тим чи іншим диспансером, стаціонаром чи не укладати», ‒ пояснює директорка обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

Поки що головного лікаря в диспансері немає. Його має призначити управління майном Львівської обласної ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук