У Львівському військовому шпиталі лежать бійці, до яких на Великдень не приїдуть рідні
Львів’ян закликають відвідати військових
До теми
Львів'ян закликають відвідати на Великдень поранених бійців у військовому госпіталі та шпиталі інвалідів війни. Багато із вояків лікуються далеко від дому і не зможуть зустріти свято разом зі своїми родинами.
Бійцю з позивним «Електрик» лише 25 років, а на камуфляжі вже нема місця для бойових нагород.
«Є за Дебальцеве, за те, що перебував у тій зоні. Є нагорода від Міністра оборони Полторака за зразкову службу, президентська нагорода за захист Вітчизни, медаль, яку дають всім учасникам бойових дій, і відзнака ветерана війни», ― розповідає поранений розвідник Вадим Зябліцев (позивний «Електрик»).
Його форма в медалях, а тіло ― у глибоких ранах.
«В Дебальцевому котлі, коли вже починали масово бомбити 11 лютого, перед самим виходом з Дебальцевого накрили «градами». Взагалі два місяці лежав, але потім зусиллям власної волі переконав себе, що я буду ходити, хоча лікарі казали, що я буду лежачий, що я вже не встану з ліжка. Але я плюнув на їхні прогнози і встав», ― розповів боєць.
Родом військовий із Бердичева. Час до часу до нього приїжджають мама та брат. А тут хлопець один.
«Переважно в залі працюю, займаюся фізичними навантаженнями. А так десь гуляю. Будь де, просто щоби ходити», ― каже хлопець.
А от рідним Артура їхати до Львова може бути навіть небезпечно. Вони залишилися на окупованій території, і військовий дуже переживає за близьких.
«Приїжджали минулого року на Новий рік. Звичайно, що часто не виходить…», ― зазначив поранений офіцер Артур.
Важке поранення хребта він отримав у листопаді минулого року біля Опитного на Донеччині. Тепер мріє знову встати на ноги. Наснаги у боротьбі, каже, додають кохана дівчина, лікарі і чужі люди, яким не байдуже.
«Звичайно, що це дуже приємно і потрібно, щоби люди приходили. Це величезна підтримка. Не біля кожного бійця є родичі, а так прийдуть якісь відвідувачі, трохи з ними поспілкуєшся і вже не так нудно. Плюс приходять і ще щось смачненьке приносять», ― сміється військовий.
На Великдень військові особливо чекають смачненького. У суботу в шпиталі святитимуть паски, а в неділю буде святковий сніданок. Втім, охочих відвідати бійців просять приходити в години прийому і пам'ятати про режим.
«В будні дні ― після 16:00 можна відвідувати пацієнтів, а у вихідні після 12-ї. Звичайно, освячені пасочки ― це можна. Всі продукти мусять бути у вакуумних упаковках. Ніякого м'ясного сюди просимо не приносити. Можуть бути свіжі фрукти, шоколад, цукерки», ― наголошує заступник начальника Львівського військового шпиталю Іван Держило.
Та найбільше застерігають, аби не приносили спиртного. А от самі бійці просять єдиного: не питати їх про війну.