У Львові буде меморіальна дошка історику Дашкевичу
7 грудня виконавчий комітет Львівської міської ради погодив встановлення у Львові меморіальної таблиці відомому історику Ярославу Дашкевичу.
Таблицю буде встановлено на фасаді будинку на вул. В.Винниченка, 24. Замовником проектування таблиці є Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАНУ. Інститут також має профінансувати виготовлення і встановлення таблиці.
Крім того, виконком погодив меморіальної таблиці генерал-лейтенанту Миколі Йолтуховському – першому командувачу Північно-Західного напряму Прикордонних військ України. Таблицю коштом прикордонників встановлять на фасаді будинку № 16-а на вул. І. Мечникова.
Довідка
Ярослав Дашкевич, як інформує Вікіпедія, (13 грудня 1926, Львів — 25 лютого 2010, Львів) — український історик, археограф. Його батько Роман — адвокат, суспільно-політичний діяч, керівник спортивного товариства «Луг», підполковник Січових стрільців, пізніше: генерал-лейтенант армії УНР). Мати - Олена Степанів - викладач гімназії, суспільно-громадський діяч, в минулому хорунжа і четар Українських січових стрільців та Української галицької армії; пізніше старший науковий співробітник установ Академії наук УРСР у Львові та Києві, доцент Львівського державного університету ім. І. Франка.
Закінчив Українську академічну гімназію у Львові та склав іспити на атестат зрілості (екстерном) у 4-й СШ Львова. Навчався у Львівському медичному інституті, Львівському державному університеті ім. І. Франка (філологічний факультет, спеціальність українська мова і література), працював старшим бібліотекарем рукописного відділу; бібліографом Кабінету І. Франка тощо. Навчався у Нафтовому інституті ім. І. Губкіна в Москві, був арештований органами МДБ. Згідно з заочним рішенням Особливої наради при МДБ у Москві відправлений на десять років до виправно-трудових таборів. Відбував ув'язнення у в'язниці МДБ у Львові, у в'язниці МВС у Золочеві, в пересильних в'язницях у Львові, Києві, Харкові, Петропавловську, пересильному таборі в Карабасі; у виправно-трудових таборах — у спеціальному Піщаному таборі (Песчлаг) в Спаську. у Караганді, знов у Спаську, у Карагандинському таборі (Карлаг) у Спаську. Автор великої кількості історичних праць.