У Львові експонується виставка про в’язнів нацистського концтабору Дахау
У Львові в Українському Католицькому Університеті з 22 серпня з нагоди 70-річчя початку Другої світової війни та 20-річчя демократичних змін у Центрально-Східній Європі відкрилася Міжнародна пересувна експозиція про в’язнів нацистського концтабору Дахау "Імена замість номерів". Про це ZAXID.NET повідомили в Українському Католицькому Університеті.
Організували виставку Інститут історії Церкви УКУ у співпраці з "Книгою пам’яті" в’язнів Дахау - проектом, що повертає із забуття імена жертв нацистського режиму.
У експозиції представлено 22 біографії в’язнів, які увійшли до "Книги пам’яті". Життєві історії тих, хто пережив страхіття концтабору, підготовлено на основі інформації, яку було зібрано в ході цього проекту за допомогою пошуку та аналізу архівних матеріалів, інтерв’ю з очевидцями або їхніми близькими. Загалом між 1933 та 1945 рр. у Дахау та його філіях через голод, катування, організовані вбивства з 202 000 в’язнів померло близько 43 000.
"Я мав честь бути учасником цього проекту і разом з молодими людьми, студентами, пізнавати історію цієї драми, яка сталася в ХХ сторіччі в Європі, і яка ще, на жаль, нагадує про себе і болить ранами тих людей, які зазнали страждання, але ще більше вона болить ранами в історії і пам’яті наших народів, - розповідає історик, сенатор УКУ д-р Олег Турій. - Найбільше, що мене вразило, що саме ці люди, які зазнали багато страждань, дуже часто показують нам приклад великого милосердя, приклад примирення. Вони є живим втіленням того, як можна жити, переживши страждання, але не зберігши в серці ненависті, як можна жити з любов’ю до інших людей, яка, по суті, є любов’ю до нашого майбутнього".
Виставка, яку з 2008 року експонували в шести країнах Європейського Союзу, триватиме в УКУ до 8 вересня 2009 року. Опісля її побачать мешканці інших українських міст.