У Львові фахівців-реставраторів навчатимуть за євростандартом
У Львові в лютому відбудеться масштабний круглий стіл за участі представників професійно-технічної освіти, німецького Фонду Едергарда Шока та ліцензованих фірм, які займаються реставраційними роботами.
Така домовленість стала результатом засідання робочої групи з покращення та доведення до європейських стандартів підготовки фахових реставраторів за участю міського голови Львова Андрія Садового, яке відбулося учора, повідомили в прес-службі Львівської міської ради.
«Маємо перед собою складну задачу: використовуючи сучасні засоби консервації та реставрації, зберегти і врятувати багатство Львова, яке в своїй основній частині є автентичним і недоторканим. Для цього потрібні фахівці. Їх або дуже мало, або немає взагалі. Проект GIZ дозволив нам використати знання німецьких реставраторів по дереву та каменю для наших реставраційних робіт, крім того, німецькі фахівці вчать наших молодих фахівців», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець.
«Важливо, щоб ми таких спеціалістів мали більше. Водночас треба проводити роз’яснювальну роботу, щоб люди розуміли, що краще один раз взяти доброго майстра, ніж скористатися послугами некваліфікованого робітника і потім переробляти це. Бо так буде і дорожче фінансово, і може нанести непоправну шкоду архітектурі», - наголосив під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.
Своєю чергою начальник управління професійно-технічної освіти Мирослав Сорока зазначив: «Такий круглий стіл, про який ми домовилися, є важливим для всіх нас, адже фірмам потрібні якісні фахові реставратори, щоб надавати якісні послуги і розвивати свій бізнес, освітяни мають показати, що вони вміють і готують добрих малярів-реставраторів, столярів-реставраторів, реставраторів по каменю. Власне, налагодження такої комунікації із залученням досвіду наших німецьких колег, ми сподіваємося, буде мати добрий результат».