У Львові малечу з онкологією та епілепсією безкоштовно взялись оперувати канадійці

Головні новини Львова 30.06Христина Шевченко, 30 червня 2016, 17:53 546 0

З Канади до Львова прилетів професор Джеймс Рутка, щоб безкоштовно прооперувати найскладніші випадки з дитячою онкологією та епілепсією у Львівській міській дитячій лікарні.  

Він Директор Центру досліджень пухлин головного мозку, член Асоціації нейрохірургів північної Америки. На його візит чекав семирічний Андрійко.

Хлопчик ледве ходить і не розмовляє. У нього епілепсія — по п'ять, а то і шість судом на день. Його можна вилікувати лише зробивши надскладну операцію, якої дітям в західній Україні не проводять.

«Кожен день по два, три препарати на день і колемося, але нам нічого не допомагає...», — розповідає мати Андрійка Надія Свіркевич.

«Щоб зробити операцію, перш за все треба мати високоточне обладнання і кваліфікацію хірурга, який це повинен виконувати, ми сподіваємось що після нашого втручання судоми зникнуть зовсім», — каже завідувач відділення хірургії університету м. Торонто Джеймс Рутка.

Операція тривала п’ять годин. Під керівництвом професора Рутки — повністю видалили дегенеровані частини мозку. Через кілька місяців судоми в Андрійка мали б зменшитись. На чудо сподіваються і десятки інших маленьких пацієнтів Львівської дитячої клінічної лікарні. Більшість з онкологією. Професор Рутка планує поглибити співпрацю з Україною, адже це його історична Батьківщина.

«Я маю українське коріння і дуже добре приїжджати в країну твоїх предків, де ти ніколи не був і зустріти стількох надзвичайних людей», — розповідає професор Рутка.

Восени Міська дитяча клінічна лікарні отримає високотехнологічне обладнання з Канади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук