У Львові на кожного безпритульного пса – «особисте досьє»
У місті почали підраховувати безпритульних собак
До теми
У Львові взялися підрахувати усіх безпритульних собак, аби потім їх поступово стерилізувати і так врегулювати нарешті кількість чотирилапих на вулиці. Реалізуватиме проект міське ЛКП «Лев». Для цього закликали волонтерів. Натомість мерія залучила усі львівські ЖЕКи.
Щоб підрахувати собак повністю на усій території Львова, місто розбили на сектори за приналежністю до ЖЕКів.
«Кожний сектор проходять двоє людей – це представник ЛКП і волонтер. Тому що працівник ЛКП краще знає місто, свої сектори. Волонтери ж – хтось підгодовує собак, хтось знає, де вони є. Тобто це збільшує ефективність пошуку», – повідомила координатор проекту з обліку собак Наталія Сорокопуд.
«Знайшли ми лише одного маленького собачку на території ветеринарної академії і троє собак на Погулянці біля Палацу творчості дітей і юнацтва. Їх підгодовують місцеві мешканці і навіть дали їм клички: одного старенького називають Адамом, там є ще маленька Джулька. І ще один клички поки що не має. Його господиня померла і він до них прибився», – розповіла майстер з експлуатації житлового фонду ЛКП 500 Леся Ган. Вона допомагала волонтерові проекту обходити територію.
«Кожний волонтер разом із працівником ЖЕКу впродовж п`яти днів має обходити свій сектор і записувати усіх безпритульних собак. Собаку треба сфотографувати, потім коротко описати його зовнішність та стан. Зібрану інформацію всі волонтери передадуть в ЛКП «Лев». Там це переглянуть, потім собак мають відловлювати, стерилізувати і далі – відпускати знову на те місце, де їх зловили», – пояснив волонтер проекту Костянтин.
Наразі до участі в проекті долучилось понад 30 волонтерів. Але цього замало, тому ЛКП «Лев» просить зголошуватись охочих.
Облік безпритульних собак триватиме п`ять днів. Після цього можна буде розпочати масштабну програму стерилізації. Попередньо припускають, що у Львові є близько півтисячі вуличних псів.
У жодному місті України таких тварин повністю ще не підраховували. У Львові це роблять за європейським досвідом у межах проекту «SOS», запровадженого міською владою за ініціативи Єврокомісії.