У Львові на обліку є понад 70 родин, які виховують дітей з аутизмом
Сьогодні, 2 квітня, світова громадськість відзначає Міжнародний день аутизму. Діагностика та допомога дітям, підліткам та дорослим особам з аутизмом в Україні є у вкрай занедбаному стані. Лише віднедавна діагноз "аутизм" є офіційною підставою для призначення дітям державної соціальної допомоги, хоча системи раннього виявлення аутизму в Україні не існує, а відтак діагноз ставиться надто пізно. Про це ZAXID.NET повідомили в Благодійному Фонді взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом "Контакт" (Львів).
Для таких дітей не існує жодного державного спеціального дошкільного навчального закладу, а саме у цей період, завдяки відповідній реабілітації за спеціальними методиками (насамперед - педагогічно-психологічними), можна кардинально змінити ситуацію. Надалі побутує хибна практика трактування "дитячого аутизму", як проблеми суто дитячого віку, яка переростає у різні форми психічних недуг із досягненням особою зрілого віку. Життя у соціальній ізоляції - сумна перспектива осіб з аутизмом в Україні.
Аутизм - це глибокий цілісний розлад розвитку, особи з аутизмом мають розлади відчуттів і спотворене сприйняттям світу, інакше сприймають світло, зображення та звуки, інакше відчувають дотик, запах, смак чи біль, часто мають проблеми з чітким розумінням скерованої до них мови.
Науковці у США, Великобританії, Бельгії та Японії займаються вивченням причин появи аутизму та розробкою методик допомоги особам із цією проблемою понад 60 років, у сусідній Польщі - понад 20 років, проте причина цього феномену й надалі залишається невстановленою. Згідно із даними міжнародної статистики, розлади зі спектру аутизму в середньому має від 0,1 до 1% населення земної кулі.
Благодійний фонд взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом „Контакт” виник у 1999 р. з Товариства взаємодопомоги батьків дітей з аутизмом у Львові (хоча свій початок бере ще з 1995 року) та офіційно зареєстрований у 2003 р. Предметом діяльності БФ "Контакт" є надання практичної допомоги особам з аутизмом та їх родинам. Головними завданнями фонду є формування бази даних про родини, що виховують дітей з аутизмом, збір інформації про світовий досвід реабілітації, навчання та виховання осіб з аутизмом, його застосування в українських умовах, вихід із законодавчими ініціативами щодо створення відповідної правової бази в Україні. На даний момент на обліку у БФ "Контакт" є понад 70 родин осіб із аутизмом, які отримують комплексну програму реабілітації. Фахівці БФ "Контакт" отримали освіту у спеціалізованих закордонних інституціях, які займаються проблемою аутизму ("Синопсис", Польща; Центр Тео Петерса, Бельгія та ін.)
Благодійний Фонд "Контакт" висловлює вдячність за допомогу і співпрацю зарубіжним та українським партнерським структурам і звертається до державних органів, бізнес-структур, меценатів та просто людей доброї волі із закликом підтримати словом і ділом працю, спрямовану на допомогу особам з аутизмом - повноцінним громадянам України, волею обставин несправедливо поставлених за межу державної опіки та суспільної уваги.
Реквізити: р/р 2600101105831 ПЛФ ВАТ „Кредобанк”,
МФО 325365, код ЄДРПОУ 22360822