У Львові на «Яндекс.Таксі» працюють водії з Києва, Харкова і Одеси
Контракти найманих водіїв розраховані на два тижні
У Львові запрацював сервіс «Яндекс.Таксі», який пасажирам пропонує дешеві послуги, а водіям доплату за кожен виклик. Та свої економ-пропозиції «Яндекс.Таксі» пропонуватиме лише місяць. Далі мінімалка зросте, та й електромобіль, який надає послуги в межах цього сервісу, ― всього лише елемент реклами. Приїхали потаксувати до Львова водії з Харкова, Києва і Одеси. Усі вони працюють на прокатних автомобілях.
«Ми тестувальники, це все трансферні машини. Вони нам подзвонили і сказали: хочете заробити грошей? Ми не таксисти», — розповідає водій таксі.
Їздитимуть Львовом ще 9 днів. А коли своє зароблять і поїдуть, на вакансії набиратимуть львів’ян. Їх уже мотивують, обіцяючи доплачувати за кожне замовлення від 50 до 70 гривень.
Директор з міжнародного розвитку компанії Мушег Саакян ж запевняє, що в «Яндекс.Таксі» працюють здебільшого львівські водії. Мовляв, «Яндекс» не має автомобільного парку. Натомість, лише пропонує програмне забезпечення, яке дозволяє клієнту замовити машину. Відтак, їхні партнери ― це місцеві компанії. На брендованих ж автівках дійсно їздять запрошені з інших міст водії, але їх не так багато.
«Деякі з наших партнерів в інших містах виявили бажання попрацювати у Львові. Їх не велика кількість: не більше 20-ти. Решта, за моєї інформацією, місцеві водії, які працюють у місті Львові», ― пояснив він.
За даними Саакяна, у Львові із сервісом працює близько 350 водіїв таксі.
Інші львівські таксисти певні, що рекламною кампанією, низькими тарифами і бонусами для водіїв «Яндекс» розгорнув вкрай агресивну політику, щоб увійти на ринок.
«Пропонують людям роботу, зарплату 20-30 тисяч, 40 тисяч. Через якийсь час ця політика себе не виправдовує, вони переходять на ті ж самі рамки, на яких працюють й інші автомобілісти, але в цей час вони забирають частину ринку», — розповідає голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський.
Наразі ж фірма всіма методами продовжує залучати клієнтуру, навіть незаконними. Міська рада знімає сотні рекламних конструкцій, адже на них не було жодних дозволів.
«Було демонтовано сто таких конструкцій, але, на жаль, станом на сьогодні ці рекламні конструкції з'явились на місцях, де їх вчора демонтували», — розповів керівник адміністративно-технічного управління Тарас Вітик.
Нагадаємо, у місті сервіс прийняли неоднозначно: львів’яни закликають ігнорувати російський бізнес. У єдиному державному реєстрі зазначено, що кінцевим власником «Яндекс.Таксі» є Аркадій Волож, громадянин Російської Федерації з Москви.
Тож у Львові блискавично піднялась хвиля обурення. Не потурати російському «Яндекс»-бізнесу закликав депутат міської ради Петро Адамик.
«Я свідомий того, що у Львові немає якісного таксі, я свідомий багатьох моментів, але, я думаю, у Львові це дуже символічно і симптоматично. Це нічого, крім роздратування, особисто в мене не викликає», ― розповідає депутат Львівської міської ради Петро Адамик.
Міська рада звернулась до управління «Укртрансбезпеки» з проханням перевірити, чи законно працює сервіс. Львів'яни ж здебільшого кажуть, що не будуть користуватись таксі.