У Львові німецькі вчені розповідають про велоінфраструктуру
24-25 травня у Львові проходить міжнародний семінар «Обмін досвідом про велосипедну інфраструктуру – аспекти планування та інженерного будівництва». Серед доповідачів семінару – німецькі та українські експерти.
Семінар триватиме два дні, упродовж яких обговорюватимуть такі теми: «Огляд міжнародних підходів до планування а дизайну (експерт з Дрездена, Німеччина Матіас Пфайль), «Концепція розвитку інфраструктури: статус-кво та перспективи» (радник міського голови Львова з питань велоінфраструктури Олег Шімд), «Створення елементів національної мережі велотранспортних комунікацій в Україні» (ГО «Велорух», Львів Анатолій Яремчишин), «Облаштування велоруху – рішення для середмість старовинних міст» (Мануель Штефан, VCDB, ФРН).
Відкрив семінар міський голова Львова Андрій Садовий який наголосив на важливості для міста Львова розвитку такого виду транспорту, як велотранспорт. Також міський голова нагадав, що вчора місто отримало Програму першої стадії розвитку велосипедної мережі та заповідної інфраструктури у Львові у 2011-2019 рр.
Як зазначив під час виступу експерт Матіас Пфайль, найбільш розвиненим велосипедний рух є у Нідерландах та Данії, де кожна четверта та кожна п’ята дороги відповідно облаштовані для руху велосипедистів. У Німеччині, з його слів, 10% доріг мають пристосування для руху велосипедного транспорту.
Водночас він наголосив, що велосипедна інфраструктура – це не лише велодоріжки та велосмуги, адже важливо передбачити і питання обслуговування велотранспорту, облаштування прокатних пунктів, забезпечення можливості взяти велосипед у транспорт, залишити на вулиці тощо.
«У Німеччині ми займаємось плануванням територій: якщо на певній території мало використовують велотранспорт, ми гадаємо, треба створити сприятливі умови, щоб ця кількість людей зросло… Також не обов’язково у всіх випадках прокладати велодоріжки чи вело смуги. В деяких випадках велосипедисти можуть рухатись проїжджою частиною доріг», – сказав експерт. Загалом, з його слів, необхідність розміщення і тип вело доріжки визначають за такими трьома основними критеріями: швидкість руху по дорозі, її завантаженість транспортом, кількість смуг для руху транспортних засобів.
Як інформував ZAXID.NET , 23 травня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив технічні специфікації велосипедних доріжок, які мають з’явитись на дорогах міста. Ці характеристики велодоріжок мають бути враховані при проектуванні, будівництві та реконструкції доріг міста, – передбачає рішення.
Нагадаємо, у червні на вул. Липинського у Львові мають з’явитися перші велодоріжки.