У Львові обирають найкращого художника-скляра, що поїде до Китаю
У Музеї скла триває виставка, на якій визначать володарів премії Андрія Бокотея
До теми
У Львові визначають переможців премії професора Андрія Бокотея. В Музеї скла поміж собою своїми доробками мовчки змагаються молоді автори-склярі, яким до 35 років. Самих учасників мистецьких перегонів теж до трьох десятків. Це і студенти, і випускники нашої академії. Адже два тижні тому в ній заснували спеціальну премію професора.
Студентка Інна Делієва виставила свою курсову ‒ скляні портрети дивних птахів.
«Мені подобаються вінтажні фотографії, мені подобається їх творити у склі, зображати деталі одягу. Якось графічно їх вирішувати за допомогою бормашинки. Стоматологічні бормашинки більше підходять для праці зі склом. В мене тато працює зубним техніком, тому мені легко було дістати добру бормашинку», ‒ розповіла про свою техніку студентка 5 курсу Інна Делієва.
А ось Кирило Білан, що вже випускник, свою варіацію ‒ гігантський скляний трикутник ‒ створив спеціально для конкурсу. Його доробок складний технічно: бо працював у техніці ф'юзинг, а щоб утворити дірки лив скло з лійок.
«Я хотів, щоби проявилась моя підсвідомість, хотів «дати руки» моїй підсвідомості і створити образ. А вже після цього цей образ перетік в назву роботи ‒ це «Бермудський трикутник». Я всередині себе побачив форму трикутника, бо це найстійкіша форма, яка тільки може бути», ‒ поділився задумом випускник Академії мистецтв Кирило Білан.
Десять та двадцять тисяч гривень відповідно отримають володарі третьої та другої премії. А лідер перегонів подорожуватиме Китаєм, вирушить на II Міжнародну конференцію художників-склярів. Фундатором премії є колекціонер сучасного українського мистецтва в Китаї Ю Яомінь. В його збірці ‒ 1,5 тис. робіт. Три роки тому чоловік побував у Львові на Симпозіумі гутного скла, надихнувся і створив Музей скла у Нінбо.
«Цей Музей в Китаї – це абсолютно новий будинок, сучасна архітектура. У ньому 3 тис. метрів експозиційних площ. Водночас лауреати сьогоднішньої премії, цьогорічної премії професора Андрія Бокотея, так само доповнять своїми роботами цю колекцію в Китаї», ‒ пояснив директор Музею скла у Львові, член журі Михайло Бокотей.
Імена переможців назвуть у середу, 21 березня, в Нацмузеї на виставці самого Андрія Бокотея. А експозиція в Музеї скла триватиме ще до 20 квітня.