У Львові облаштують першу зупинку громадського транспорту для людей на візках

На зупинці встановлять бордюр нового типу

Нинішній вигляд зупинки громадського транспорту на вул. Шота Руставелі

У Львові на початку вул. Шота Руставелі облаштують першу зупинку громадського транспорту, пристосовану для людей з особливими потребами. Для цього на зупинці виділять спеціальну зону для людей на візках та встановлять сферичні бордюри, аби низькопідлогові автобуси могли під’їхати впритул до тротуару. Таке рішення ухвалила міська комісія з безпеки дорожнього руху під час засідання в середу, 20 квітня.

Зручну для людей з особливими потребами зупинку облаштують замість нинішньої кишені на вул. Шота Руставелі, 2 на повороті з вул. Зеленої. За словами спеціаліста управління транспорту і зв’язку Львівської міськради Костянтина Баранюка, автобуси, які повертають на цю зупинку з вул. Зеленої, не заїжджають у кишеню, оскільки вона незручна. 

Відтак, комісія вирішила заокруглити бордюр, розширити тротуар і зробити таким чином на місці нинішньої кишені виступ – так звану антикишеню. Після таких змін довжина зупинки становитиме близько шести метрів. Там також мають встановити два павільйони, де пасажири зможуть сховатися від дощу та снігу.

Місце, де зупинку зроблять зручною для людей на візках

Крім того, вперше зупинку громадського транспорту облаштують таким чином, щоб люди на візках могли безперешкодно заїхати в низькопідлоговий автобус через середні двері. Зупинка буде спроектована таким чином, щоб тротуар був на одному рівні з підлогою автобуса.

Для того, аби автобуси під’їжджали впритул до тротуару, на зупинці встановлять новий тип бордюрів, яких досі у Львові не було. Це буде сферичний бордюр, занижений вбік дороги. «Бордюр буде зроблений так, щоб не пошкоджувати автобус, який під’їжджає впритул до нього», – пояснив ZAXID.NET Костянтин Баранюк.

На думку фахівців управління транспорту і зв’язку Львівської міськради, водії більшості низькопідлогових автобусів бояться під’їжджати близько до бордюрів, аби не пошкодити колеса та низ автобусів. Нова конструкція бордюру має вирішити цю проблему і дозволить людям з особливими потребами та матерям з дитячими візками без перешкод потрапляти в салон автобуса.

Коли саме встановлять нові сферичні бордюри, наразі невідомо, оскільки їх ще має замовити у виробника Личаківська райадміністрація, на території якої розташована зупинка. Однак, за словами начальника управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктора Щира, виробник уже погодився зробити експериментальні бордюри.

Додамо, що через зупинку на Шота Руставелі, 2 курсують автобуси № 3А, 4А, 18, 53 та маршрутки № 26, 30, 35, 44.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук