У Львові обрали шість дворів, які мешканці перепланують разом з архітекторами
До теми
У Львові завершили відбір внутрішніх дворів будинків, які візьмуть участь у воркшопі з перепланування. У кожному районі міста організатори обрали по одному двору, мешканці якого найкраще його презентували.
Працівник департаменту розвитку Львівської міськради Олександр Шутюк оприлюднив перелік дворів-переможців, переплануванням яких мешканці та архітектори займуться під час низки тематичних зустрічей.
«Учасники будуть розділені на команди, кожна з яких опрацьовуватиме одне подвір'я. Протягом тижня потрібно буде дослідити ділянку, поспілкуватися з мешканцями та напрацювати реалістичну концепцію перепланування, враховуючи всі наявні потреби та чинники», – пояснив він.
Під час вибору дворів-переможців організатори враховували доступність подвір'я для мешканців сусідніх будинків, його форму та розміри, кількість мешканців прилеглих будинків та готовність мешканців працювати над облаштуванням свого двору.
Так, у Галицькому районі перепланують двір на вул. Турецькій, 4, у Залізничному – вул. Виговського, 1, у Личаківському – на вул. Шафарика, 6, 8, 10, у Шевченківському – на вул. Грінченка, 1, у Сихівському – на вул. Освицькій, 19, у Франківському – на вул. Кульпарківській, 133.
Двір на вул. Турецькій у Галицькому районі
Двір на вул. Шафарика у Личаківському районі
Крім того, організатори обрали кілька резервних дворів, які задіють у проекті в разі, якщо з тих чи інших причин у воркшопах не візьмуть участь двори-переможці.
У коментарі ZAXID.NET Олександр Шутюк зазначив, що воркшопи пройдуть з 26 червня до 2 липня, а ремонти мають відбутися протягом цього року.
Шутюк також додав, що основні ремонтні роботи виконуватимуть за кошти міського бюджету. Крім того, мешканці можуть власним коштом придбати специфічні вуличні меблі чи інший нетиповий інвентар для облаштування двору, який вони обиратимуть на свій смак.
Усього ж заявки на участь у конкурсі подали мешканці 65 дворів. Однак, за словами Шутюка, на зустріч з організаторами конкурсу прийшли лише половина із заявників.
Кількість дворів, мешканці яких подали заявки на участь у проекті
Крім того, організатори провели опитування мешканців щодо того, як саме вони використовують свої двори. Найпопулярнішими відповідями були – для паркування автомобілів, прогулянок з дітьми, відпочинку на лавочках, спілкування з сусідами та вирощування квітів.