За харчування дітей у садках львів'янам доведеться платити більше. Вже з наступного місяця квитанції зростуть на 70%. Через зростання цін, дошкільні заклади не вкладаються у ті суми, які мають на харчування зараз. Відтак, змушені обмежуватись у деяких продуктах.
«Гречки у нас зовсім мало залишилось, але всі інші крупи є. Щоправда, рис закінчився. А ось овочів достатньо, м'ясо та риба теж є», - розповіла комірник ДНЗ № 25 Мирослава Фімяр.
Хоча загалом на брак продуктів у цьому садку не нарікають. Однак яловичина, риба і гречка вже стають дефіцитом у дитячому меню.
«У нас є крупи, овочі є, м'ясо є. В основному курятина. Нового завозу м'яса цього року ще не було. Риби також», - зауважила кухар ДНЗ № 125 Марія Грицак.
Попри це діти не голодують, в один голос запевняють освітяни. Продуктів, яких у запасах нема, замінюють іншими.
«Яловичину ми замінили курячим м'ясом. До нового року і печінка, і риба у нас були. Зараз у зв'язку із подорожчанням риби, ми будемо обходитись без неї. А всім іншим асортиментом ми забезпечені повністю», - розповіла директор ДНЗ № 125 Ірина Козлюк.
Втім, якби не фантазували зі стравами кухарі, відсутність продуктів таки позначається на збалансованості дитячого меню, констатують медики.
«Зараз, коли є такі перебої, коли ми змушені замінювати одні продукти іншими, то, зрозуміло, виникають проблеми. Не завжди нам вдається виходити на ті ж норми», - зазначила медсестра ДНЗ № 134 Ольга Боярська.
Харчування у садочках дорожчатиме не лише через зростання цін на продукти. Якщо раніше держава зобов'язувала батьків платити половину вартості сніданків і обідів, то з цього року - 60%.
«Вартість харчування залежить від віку дітей, від того, скільки разів їх харчують. Є заклади, де харчують тричі на день, а є чотириразове харчування. Отож ціна коливатиметься від 18-ти гривень для діток ясельної групи і до 31 гривні – для діток 3-6 років за умови 4-разового харчування. І абсолютно інша ціна харчування в садочках санаторного типу», - пояснила в.о. начальника управління освіти міста Галина Слічна.