У Львові почали купувати житло для загиблих та найбільш потерпілих атовців
Щоб купити житло для родин учасників АТО, яким воно потрібне першочергово, Львів отримав 6 млн 171 тис. грн із держбюджету. Свою частку також доклало і місто.
«Ми до кінця року будемо укладати договори на купівлю-продаж на три квартири для важко поранених атовців. Також для сімей загиблих укладені попередні угоди на придбання 12 квартир. Тобто маємо в загальному придбати всього 15 квартир», – розповіла заступник начальника управління житлового господарства Галина Мазур.
Куплені квартири розподілять між атовцями, які стали інвалідами, та між сім’ями загиблих. Як додала заступник начальника управління житлового господарства ЛМР Галина Мазур, вже відбулося три конкурси – відкриття пропозицій з придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, та сімей військовослужбовців, що втратили функціональні можливості під час проведення АТО.
За результатами конкурсів 4 та 25 листопада і 7 грудня департамент житлового господарства та інфраструктури готовий придбати 1 двокімнатну квартиру та 2 трикімнатні квартири для сімей учасників АТО, що втратили функціональні можливості, а також 5 однокімнатних, 5 двокімнатних та 1 трикімнатну квартири для сімей загиблих учасників АТО.
Для придбання цих квартир вже уклали попередні договори купівлі-продажу. Кошти виділяють з державного бюджету.
Загалом же на квартирному обліку зараз 1527 учасників АТО. На спеціально виділеній ділянці на вул. Під Голоском для них збудують перші 53 квартири. Зараз з майбутніми власниками узгоджують проект будинку.
«Тому що планується там змінити деякі системи енергопостачання, планується встановити сонячні батареї на даху. Є зміни, які можна внести зараз на стадії проектування і самого будівництва, в тому числі і оздоблювальних робіт», – повідомив директор ЛКП «Рембуд» Віктор Писаренко.
Львів’янка Марина Манєвська і не здогадувалась, що має право на пільгове житло. Свого двадцятирічного сина вона втратила у серпні минулого року. Він воював на Луганщині – майже там, де народився, хоча й виріс у Львові.
«Я приїхала сюди 19 років тому з родиною, з дітьми в гості – у 90-і роки з Луганської області. Там тоді дуже тяжкі часи були, шахтарі страйкували, то ніхто не отримував зарплати. А в мене двоє маленьких дітей, я приїхала в гості і так залишилась – я закохалась в це місто», – розповіла Марина Манєвська.
Близько року тому родина стала на чергу. Їм зателефонували із Ратуші. Зараз п’ятеро членів сім’ї мешкають у невеличкій двокімнатній квартирі у старенькій п’ятиповерхівці. Нове житло мають отримати із того, яке місто купує за державні кошти.
«Ту квартиру, яку мені запропонували, вона перевищує ліміт від держави і перевищує на 117 тисяч гривень. Але місцева влада, тобто наш мер сказав, що ніхто не буде доплачувати. Тобто не я одна така. Жінки, які отримували квартири разом із нами, так само мали б доплачувати, але ніхто цього не робитиме», – додала Марина Манєвська.
Ключі від придбаних для них помешкань перші черговики зможуть отримати після нового року.