У Львові поліцейські провели рейд проти пішоходів-порушників
За півгодини патрульні провели профілактичні бесіди з двома десятками людей, трьох порушників оштрафували
До теми
- У центрі Львова закрили й одразу відкрили пішохідний перехід ZAXID.NET
- Діти, які потрапили в ДТП у Львові, переходили дорогу в неналежному місці ZAXID.NET
- За один вечір у Львові внаслідок ДТП травмувалися троє неповнолітніх пішоходів ZAXID.NET
- 28-річний львів'янин збив на смерть молоду жінку біля церкви свв. Ольги і Єлизавети ZAXID.NET
У Львові значно побільшало аварій за участі пішоходів. Через це львівські патрульні влаштували спеціальний рейд на порушників під назвою «Операція пішохід». У центральній частині міста є декілька найбільш небезпечних ділянок, де пішоходи активно перебігають дорогу у недозволених місцях. Цього разу ловити дорожніх перебіжчиків поліцейські запросили і журналістів.
Зупинка поблизу готелю «Львів». Щодня тут, попри інтенсивний автомобільний рух, ризикують життям сотні людей. Сьогодні ж на полювання за порушниками вийшли поліцейські.
«Саме на цій ділянці є дві зупинки: одна біля готелю, інша на площі Різні. Людям це зручно. Вони, поспішаючи на роботу чи звечора додому, не бачать нічого – йдуть напряму, без перешкод. Це для них біг на виживання. Адже ця ділянка є аварійною, тут чотири смуги», – пояснила заступниця командира роти патрульної поліції Анна Мороз.
Довго чекати на першого порушника не довелось. На зауваження поліцейського реагують незвично: нарікають на водіїв.
«Знаєте що за дане порушення є штраф 51 гривня, люди зробили світлофор для вас?!», – каже поліцейський. «А як він їде на червоне світло, то нічого йому», – відповідає пішохід.
Найближчий перехід від місця перебігання – за 50 метрів. Та ані 51 гривня штрафу, ні присутність телекамер та патрульних не зупиняють порушників.
Старше покоління поліцейські заохочували не порушувати вмовляннями: «Я хочу, щоб ви ще багато років прожили і не порушували, ви мені обіцяєте? Так, треба обіцяти», – спілкуються правоохоронці з дідусем.
Дехто свою вину все ж визнає та шкідливу звичку викорінити важко.
«Я це знаю, так скорочуємо шлях, спішимо завжди і так виходить, що люди роблять помилки такі», – зізнається львів’янка.
Водії ж долають цю ділянку з особливою обережністю.
«Я деколи дивлюсь – нікого немає, а потім – раз, а вже тут люди. Це створює дуже небезпечну ситуацію. Плюс легкові тут їдуть швидше, ніж завжди», – розповідає про аварійну ділянку водій маршрутки Олег.
Найбільш аварійними вважаються проспект Свободи, вулиці Чорновола та під Дубом, а також площа Галицька.
До слова, з початку року у Львові зафіксували понад 70 ДТП за участю пішоходів, 16 людей загинули. Навесні, коли потеплішало, такі аварії стаються удвічі частіше, ніж взимку.
«За останні вихідні у місті Львові сталося три ДТП за участю пішоходів. Патрульні постійно звертають увагу на пішоходів, роблять усні зауваження та складають протоколи. За 2019 рік патрульні склали 1777 адмінматеріалів», – розповідає статистику командирка батальйону патрульної поліції Світлана Гірняк.
Лише за півгодинний рейд патрульні провели профілактичні бесіди з двома десятками людей. Трьох порушників оштрафували.