У Львові посмертно презентували нову книжку отця Дмитра Блажейовського

10 червня 20118291

У Львові 10 червня відбулася презентація книжки о. д-ра Дмитра Блажейовського «Моє століття та деякі мої погляди на українську історію. Подія, яка відбулася у Львівському музеї вишиваних ікон та образів о. д-ра Дмитра Блажейовського, була приурочена до 40 днів з дня його смерті.

Під час презентація проректор Львівської Академії Мистецтв Роман Яців наголосив, що у своїй науковій роботі  о. Блажейовський доніс до читачів значний ідеологічний момент через своє інтегративне мислення і широкий діапазон запитів до життя, що сягав і духовних практик, і культури, мистецтва, політики чи історії.

За словами Романа Яціва, о. Блажейовський висував сміливі погляди, зокрема, на історію України, і деякі його думки є дуже контроверсійними.

Таку думку своїм виступом підтвердив письменник, колишній політв’язень Ігор Калинець, котрий зазначив, що перші книжки о. Дмитра Блажейовського, зокрема – «Реунія», справили на нього приголомшливе враження. Втім, останні книжки отця йому, за його ж словами, «не конче подобались», оскільки критичний підхід автора почав повторюватися.

«В останній книжці, я вже її переглянув, мені здалося, що потрібна була цензура, що треба було деякі сторінки випустити. Ми виховуємо нашу молодь, наших людей, на якихось героїчних моментах нашої історії… І це вже треба було, так би мовити, оцінити і піднести. Отець Блажейовський, на жаль, і до цього підходить дуже критично. І тому деякі сторінки в цій книжечці для мене є буквально шкідливими», - сказав Ігор Калинець, вказавши, зокрема, на те, що він не може змиритися з тим, що о. Блажейовський написав, наприклад, про Степана Бандеру.

Своєю чергою, модератор презентації, о. Ігор Ковальчук запевнив, що о. Дмитро Блажейовський привітав би таку дискусію, оскільки сприймав критику і вважав, що полеміка дозволяє ідеям жити далі.

Нагадаємо, отець УГКЦ доктор Дмитро Блажейовський помер 23 квітня у Львові.

Дмитро Блажейовський народився на Лемківщині 21 серпня 1910 року. З 1947 року священик жив у США, у 1973 році знову повернувся до Риму. Вишивав з шістдесяти років. Вишивані ікони священика можна побачити у Франції, Італії, Ватикані, Бразилії, Німеччині та інших країнах. 6 травня 1999 року відкрив у Львові власний музей вишиваних ікон та образів (пр. Чорновола, 2а).

21 серпня  2010 р. громадськість відзначила сторіччя о. Дмитра Блажейовського у Національному театрі ім. М.Заньковецької у Львові. 2010 року нагороджений Папською медаллю «Христос - наш мир».

Львівський музей вишиваних ікон та образів отця доктора Дмитра Блажейовського і Товариство  «Україна-Світ» висунули кандидатуру о. Дмитра Блажейовського на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Довiдка ZAXID.NET

Видання книжки «Моє століття та деякі мої погляди на українську історію» здійснене Видавницьким фондом ім. о. д-ра Дмитра Блажейовського. 104 с. Наклад – 3 тис. примірників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • 123 10 червня 2011, 19:12

  Я колись думав, що Ігор Калинець - поет волі, а насправді, виявляється, він - великий ЦЕНЗОР. Він би і мертвим закривав рота, щоб тільки не почути нестандартних думок. Невже тоталітарне минуле ніколи не відпустить тих людей, які з ним самі колись боролися?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук