У Львові презентували проекти для покращення європейської співпраці
На площі перед львівською Ратушею в межах Дня європейської співпраці презентували виставку шести міжнародних проектів. На презентації виставки були представлені шість проектів, які уже діють. Серед них – два проекти Львівської міської ради. Це “Підземне місто” та “SOS”.
“У самому Європейському Союзі та на його кордоні з іншими країнами відбувається 75 різних програм співпраці. Проте наша програма співпраці між Україною та Польщею є найбільшою з тих, що включає партнерство між територією ЄС і східними сусідами, та за бюджетом, бо на 90% фінансується Європою”, - розповів експерт представництва “Польща—Білорусь—Україна ” Василь Хім”як.
“Основною метою проекту “Підземне місто” на початковому етапі є виготовлення проектної документації по підземній туристичній трасі у місті Львові, а також популяризація підземних туристичних трас Львова, Любліна та Жешува заради збільшення напливу туристів у ці міста”, - зазначив координатор проекту “Підземне місто” Юрій Кутний.
“Проект “SOS” спрямований на підвищення ефективності механізму регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Львові, Луцьку, Івано-Франківську і Любліні. Завдяки комплексному підходу до цього питання у нас заплановано прес-конференції за участі експертів з Польщі стосовно практики охорони тварин і догляду за ними, розробка і впровадження в усіх українських містах програми обліку і реєстрації тварин, оскільки Польща вже давно цим активно користується”, - наголосила координатор проекту “SOS” Уляна Свідзінська.
“У межах проекту “Гео-Карпати” заплановано створення першого польсько-українського транскордонного туристичного маршруту, що протягнеться на відстань 700 км від Кросно до Яремче. Буде створено 28 туристичних об’єктів, які дадуть змогу відкрити людям такий відомий у Європі тренд, як пізнавальний туризм, та активізувати інфраструктуру на місцевому рівні, підняти місцевий бізнес”, - розповів старший науковий співробітник Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Зінько.
Для презентації одного з чинних проектів «Розвиток альтернативних форм дошкільної освіти» перед львівською Ратушею було організовано конкурс малюнків та забави для дітей, зокрема запуск у небо кольорових повітряних кульок, що символізувало співдружність країн проекту. «Сам проект, - зазначає виконавчий директор “Центру освітніх ініціатив” Олена Шинаровська, - дасть змогу в 48 селах із 4 областей Західної України відкрити групи короткотерміновго перебування для дітей від 3 до 5 років, де вони зможуть здобувати повноцінну дошкільну освіту і готуватись до школи. Цей проект буде реалізовуватись в тих місцях, де немає можливості відкрити повноцінні дошкільні садочки”.
Проект “Розвитку транскордонної системи управління прикордонними небезпеками” передбачає створення системи протидії стихійним лихам, що дозволить ефективно реагувати на небезпеки із застосуванням нового ефективного обладнання, а проект “Наука і досвід для бізнесу” представляє програму покращення умов для розвитку бізнесу та покращення співпраці між регіонами України та Польщі.