У Львові розкажуть, як галичани допомагали людям зі сходу під час Голодомору
17 листопада о 13:00 в музеї "Тюрма на Лонцького" відбудеться публічна лекція про Голодомор 1932—1933 років в Україні та як галичани допомагали голодуючим.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, лекцію прочитає старший науковий співробітник музею Ігор Дерев'яний.
У Центрі досліджень визвольного руху зазначають, що населення Західної України не постраждало від Голодомору, проте ідея єдності не залишила Західну Україну байдужою до трагедії братів на Сході.
"У ті далекі роки питання Голодомору не стояло в площині пошуку юридично відповідальних, мова йшла про голод та організацію допомоги людям, а не аналіз політичної ситуації, кваліфікації голоду як Голодомору геноциду, та пошуку причин і винуватців", — наголошує історик Ігор Дерев’яний, котрий під час лекції, спираючись на тогочасні документи та публікації, розповість про те, як поставилася світова спільнота до інформації про зумисне організований радянською владою Голодомор в Україні.
Як розповідає історик, інтелігенція Галичини зробила усе можливе, щоб ця проблема недержавної нації була донесена до світової спільноти та постала на порядку денному міжнародної організації Ліги Націй у 1934 році. Політичні кола західноукраїнського суспільства поставили собі за мету проінформувати про Голодомор політикум Західної Європи та організувати допомогу світової спільноти населенню УРСР. Для цього 16 липня 1933 році у Львові було створено Українську парламентську репрезентацію, при якій з 25 липня діяв Український громадський комітет рятунку України.
Вхід на лекцію вільний. Після лекції відвідувачі музею також матимуть змогу переглянути канадський фільм "Невідомий голод".
Нагадаємо, 5 листопада біля пам'ятника Даниловы Галицькому відбулась акція "Послання пам'яті" - львів’яни написали послання майбутнім поколінням, які через 20 років вшановуватимуть соту річницю Голодомору.