У Львові розповіли, де лікуватимуть пацієнтів ліквідованого дитячого психдиспансеру
До теми
Львівська обласна рада 11 лютого проголосувала за закриття дитячого психоневрологічного диспансеру. Маленьких пацієнтів відтепер лікуватимуть в іншому закладі. А ось приміщення планують продати на аукціоні орієнтовно за 70 мільйонів гривень.
Раніше обласний департамент охорони здоров'я пропонував перетворити заклад на некомерційне комунальне підприємство. Це дозволило б диспансеру увійти в медреформу вторинки та самостійно заробляти на себе. Втім, депутати такий проект не підтримали. Натомість на останній сесії більшість проголосувала за продаж приміщення. Тож маленьких пацієнтів незабаром лікуватимуть у Чорнобильській лікарні.
«Більшість медичного персоналу ми будемо намагатися перевести в Західноукраїнський спеціалізований медичний центр. Для стаціонарного лікування дітей є виділені ліжка. Вони будуть в загальному неврологічному відділенні, яке має такий же профіль, як психоневрологічний диспансер», — каже в.о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Андрій Васько.
У цьому диспансері щороку приймають понад 700 дітей на стаціонар, на обліку у поліклініці маленьких пацієнтів зараз є більше шести тисяч. Відтепер їх прийматимуть у Чорнобильській лікарні, частину дітей скерують і в обласну психлікарню.
«Тобто монопрофіль, так як було свого часу стаціонар, де діти не мали доступу до цілого переліку лікарів, де вони фактично були ізольовані від суспільства, це вже давно не відповідає концепції сучасної допомоги. Тобто враховуючи, що цей стаціонар не носить важливого значення для цієї галузі, понад два роки обговорювалося це рішення», — каже голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Втім, батьки з таким рішення не згодні. Син Каріни в диспансері раніше проходив кілька обстежень.
«В нас був один з діагнозів — підозра на аутизм. Ми звернулися, власне, на Драгоманова в психоневрологічний дитячий диспансер, де ми пройшли тестування. І нам не підтвердився цей діагноз. Люди налякані, не розуміють, що відбувається, вони не проінформовані, що їм робити, куди їм звертатися. Всіх перенести в одну лікарню — як це буде?», — хвилюється Каріна Петоян.
Та переймаються не лише батьки, а й лікарі. Упродовж трьох років вони відстоюють диспансер на Драгоманова, приходять з пікетами під облраду або ж влаштовують зустрічі в будівлях медзакладу.
«Лікарі не знають, чи їм запропонують там посадові оклади. Вони не знають, чи їм запропонують там відповідні палати і кабінети. І станом на сьогодні, наскільки мені відомо, їм запропонували 5 ліжок. В диспансері нині є 36 пацієнтів. То скажіть, будь ласка, де подіти 31 дитину?», — додає депутатка обласної ради Парасковій Дворянин.
Наразі лікарі від коментарів відмовляються.