До теми
У Львові починають обліковувати школярів. З квітня по серпень працівники ЛКП повинні подати списки усіх мешканців віком 5-18 років. Виконавчий комітет міськради затвердив рішення про проведення обліку дітей та роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у Львові.
Далі справа за освітянами. Вони мають перевірити, чи всі діти ходять до школи. Списки комунальників звіряють з електронними базами шкіл, районних відділів освіти та міського управління освіти.
«Це дає можливість виявити дітей, які не ходять до школи. Можливо, десь жебракують на вулиці. Є такі, що батьки мусять заробляти, а вони дивляться за молодшими і виконують обов'язки батьків, можливо, вони можуть бути задіяні до якоїсь не законної діяльності», – зазначив спеціаліст міського управління освіти Михайло Гурдон.
Торік у Львові за шкільними партами не дорахувались понад 2 тисяч дітей. Найбільше таких у Сихівському районі – близько 500. Втім, це ще не свідчить про те, що діти не ходять до школи. Статистику «роблять», здебільшого, діти заробітчан та емігрантів.
«Даних про таких дітей немає, вони навчаються за кордоном. Ми також відправляли листи на митну службу з проханням підтвердити, що вони перетнули кордон, але відповіді на такі листи нам ніхто не давав», – розповів заступник директора середньої школи №90 Людмила Чорна.
У 90-й школі розповідають: насправді освітяни відповідають за кожну дитину, яка мешкає на закріпленій за освітнім закладом території. Якщо прізвища потенційного школяра не виявилось у шкільній базі, його шукають у місті або й в інших областях. А от свідомо не ходять на уроки одиниці. На тому ж Сихові своїх учнівських обов'язків уникає лише дві дитини.
«Це є дитина ромської національності. Хлопчик з невідомих причин покинув навчання. Зараз він мав би бути у 3 класі, – розповіла спеціаліст відділу освіти Сихівського району Зоряна Демчук. – Інша ситуація є в нас з дівчинкою-десятикласницею, мама якої вирішила, що дитині продовжувати навчання не потрібно».
Загалом у місті знають про 18 таких дітей. Справи таких родин освітяни передають правоохоронцям.