У Львові студенти зіграли у футбол проти расизму
13 вересня у Львові відбулися студентські футбольні матчі, спрямовані на утвердження міжетнічної толерантності. Команди формувалися буквально перед матчами – охочих, що прийшли, розподіляли по командах і видавали спортивний одяг. Загалом до участі зголосилося 16 студентів.
Як розповів ZAXID.NET координатор проекту «Футбол та активізм проти расизму» у Львові Сергій Хараху, учасників розподілили так, щоб довелося грати в одній команді з незнайомими людьми, до того ж різних національностей – щоб їх об’єднувала лише мета і правила гри. Відбулися матчі на відкритому полі гімназії імені Василя Симоненка.
Як розповів ZAXID.NET координатор проекту Мирослав Грінберг, результат цього матчу не має жодного значення, він відбувся у гарній дружній атмосфері. Участь у матчі взяли студенти львівських вишів, однак різних національностей – родом з України, Іспанії та Буркіна-Фасо.
На думку організаторів, у футболі успіху досягають лише ті команди, в яких не звертають увагу на колір шкіри, національність або релігію гравця. А вболівають за клуби люди різного етнічного походження, віросповідання та громадянства.
У середовищі футбольних фанатів зберігаються прояви расизму. Нажаль, останнім часом почастішали расистські витівки і з боку вболівальників українських клубів, тому й впроваджують такий проект – або заохотити молодь до міжнаціональної толерантності.
«Весь світ виступає проти дискримінації і расизму, а футбол – це частина суспільства. Ми об'єднуємо 300 мільйонів людей по всьому світу, в футбол грають у Сирії, Лівані і Афганістані, і ми повинні подавати приклад», – заявив президент ФІФА Йозеф Блаттер.
Організатори проекту вважають за необхідне привернути увагу людей до проявів расизму, освічувати молодь у питаннях расизму і допомагати їй зайняти активну громадянську позицію, об’єднувати молодь різних національностей через футбол.
«Я все життя є футбольним вболівальником, і мене особисто злить і ображає, коли поруч з емблемою моєї улюбленої команди – емблема нацистів або расистів. Але справа не так у моїх почуттях, як у тому, що расизм – це небезпека і для суспільства, і для кожної окремої людини», – вважає координатор проекту Мирослав Грінберг.
Перший матч відбувся 27 квітня 2013 року в Ялті, 20 травня 2013 року – у Чернівцях, 21 серпня – у Мукачеві.
Нагадаємо, цього річ виконком УЄФА посилив покарання за расистську поведінку під час футбольних матчів, а також додав повноважень дисциплінарним інстанціям для посилення боротьби з договірними матчами.