У Львові створюють громадський комітет проти провокацій на історичному ґрунті
20 червня учасники ініціативи «Пам'ять без агресії», серед яких представники політичних партій, громадських організацій, громадські діячі та інтелектуали оголосили про початок підписання Меморандуму про створення Об’єднаного громадського комітету.
Як повідомив кореспондент ZAXID.NET , у Меморандумі йдеться: «З огляду на складну політичну ситуацію у місті Львові та області ми, що нижче підписалися, декларуємо про створення об’єднання львів’ян і громадських організацій Об’єднаного громадського комітету як платформу для узгодження дій та поєднання зусиль національно-демократичних сил Львівщини». Як наголосив депутат Львівської обласної ради Олесь Старовойт, ця платформа не політична і не передбачає політичних дивідендів, вона створюється задля запобігання дискредитації львівської громади, Львова шляхом політичних провокацій на основі конфліктів історичних пам’ятей.
В ініціативі «Пам'ять без агресії», перший захід якої – не допустити провокацій у жалобний день 22 червня - беруть участь представники львівських осередків партій «Народний рух України», «Наша Україна», «Україна Соборна», «Громадянська позиція», «Українська партія», громадських рухів «Відсіч», «Зарваницька ініціатива», громадських організацій «Товариство «Просвіта», ветерани ОУН-УПА, Товариство ветеранів Великої вітчизняної війни, яке очолює академік Юхновський, Товариство політичних в’язнів і репресованих, такі відомі громадські діячі, як Мирослав Маринович, Тарас Возняк, Костянтин Ковалишин, Тарас Плахтій, Ірина Магдиш, Антон Борковський, Олесь Пограничний, Андрій Павлишин, і багато інших.
Під час прес-конференції Тарас Возняк зазначив: «Ми мали 9 травня, зараз є 22 червня. Будуть наступні дати... Досвід першого більш-менш організованого протистояння провокаціям ззовні всієї громадськості Львова цінний тому, що ми, можливо, власне тепер випрацьовуємо механізм порозуміння і протиставлення провокаціям. Їх може бути особливо багато перед виборами як до парламенту, так і президентських».