У Львові українська авіакомпанія влаштувала кастинг бортпровідників
Претенденти мають володіти хоча б трьома мовами, виконати низку завдань, а потім пройти спеціальні навчання
Підкорювати небо, але щоразу повертатися додому. Перша українська лоукост-компанія SkyUp провела у Львові кастинг для бортпровідників. Після навчань у Києві вони працюватимуть на рейсах, які літають зі Львова. Тож тепер ті, хто мріяли про цю професію, зможуть працювати у рідному місті, не залишаючи домівки та сім'ї.
Ця професія існує уже понад 90 років. Уперше в екіпаж пасажирських літаків почали додавати третього учасника команди — стюарда в довоєнній Німеччині. І ось, сьогодні бортпровідником можна стати і у Львові.
Свої сили цього дня випробує й Анастасія. Дівчина до того працювала в офісі, тепер твердо вирішила: хоче літати.
«Я побачила на Фейсбуці оголошення про те, що набирають бортпровідників у Львова. І мені захотілося спробувати, завжди мріяла. Це прикольно. Мені подобається ця авіалінія, це перший лоукост у нас у країні», — розповідає учасниця кастингу Анастасія Місарош.
Відпустка у майже 60 днів, знижки на польоти, страхування в небі і на землі — це ті переваги, які отримує бортпровідник. Натомість ця робота передбачає кілька сотень годин у небі щороку та вимагає стресостійкості і миттєвої реакції на негаразди в літаку.
Перед тим, як отримати ліцензію бортпровідника, стюарди вивчають професію, а тоді мають кілька десятків годин стажерських рейсів. Починається підготовка просто на співбесіді.
«Це справжні завдання, які проходять на борту літака. Мій улюблений кейс — це коли людина в стані алкогольного сп'яніння шукає вихід і хоче вийти під час польоту. Бортпровіднику треба знайти в собі сили внутрішні зупинити його — інколи навіть фізично», — пояснює HR-менеджерка авіакомпанії Інна Топчій.
Освіта, вік, зріст — усе це майже не має значення. Кандидат повинен володіти хоча б трьома мовами — українською, російською та англійською. Бути стресостійким і комунікабельним, охайним і створювати для пасажирів відчуття затишку.
«Найперше — безпека. Безпека, яку бортпровідник повинен передавати своїм пасажирам, якась впевненість у безпеці для всіх», — ділиться досвідом керівниця департаменту екіпажу пасажирської кабіни Вікторія Мазгун.
Серед охочих — більшість дівчата. Літати, запевняють, не бояться. Усього зголосились 44 кандидати. Вони мають презентувати себе англійською мовою, виконати низку завдань і лише тоді можуть потрапити на спеціальні навчання.
«Мені вже давно подобається ця сфера авіації, і моє життя я би хотіла пов'язати, власне, з нею. А оскільки у Львові відкривається така можливість — створюють базу бортпровідників, то чому б не спробувати?» — сміється учасниця кастингу Марія Романчук.
Курси для майбутніх бортпровідників відбудуться у Києві. Після трьох місяців навчань та стажерських рейсів стюарди і стюардеси зможуть працювати у Львові.
Нагадаємо, що з 17 жовтня компанія SkyUp почала виконувати польоти з Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького. Наразі авіакомпанія SkyUp відкрила рейси зі Львова у Київ, Харків, Прагу, Париж (Бове), Тель-Авів та Шарджу. У львівському аеропорту також відкрили її базу.