У Львові розпочався найбільший фестиваль оперного мистецтва України
Фестиваль триватиме до 18 листопада
До Львова з'їхалися кращі гастролери і критики оперної України, а ще три театри у повному складі. У місті відкрили Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, який триватиме до неділі, 18 листопада.
Такий фестиваль охоплює усі види мистецтва, причетні до опери. Тому у фойє театру відкрили виставку полотен і макетів сценографії Євгена Лисика і його учнів Тадея та Михайла Риндзаків, нинішніх художників Львівської опери.
«Євген Лисик казав так: ми так повинні працювати і так зробити, щоб здивувати, навіть шокувати публіку, щоб навіть щелепа відвисала, коли глядач гляне, щоб він потрапив в особливий світ», – розповів головний художник Львівської опери Тадей Риндзак.
Фестиваль Соломії Крушельницької заснував ще у 80-х роках головний диригент цього театру Ігор Лацанич, аби не лише у столицях відбувалися такі масштабні події.
Цьогоріч традиційно імпрезу відкрили оперою «Мадам Баттерфляй» Пуччіні, бо саме цю виставу колись в Італії врятувала після провалу прем'єрного показу українка Соломія Крушельницька.
Нині цю партію приїхала виконати солістка Віденської Фольксопери, пуерториканка Мальба Рамос.
«Я вперше у Львові, але знаю багатьох ваших співаків. Велика честь для мене бути тут, у рідному місті співачки Соломії Крушельницької, яка була другом Джакомо Пуччіні і на його прохання виконала партію Мадам Баттерфляй», – зізналася Мальба Рамос.
Львівський фестиваль отримав державне фінансування, виграв конкурс Українського культурного фонду з-поміж 700 проектів.
«Незалежними експертами він був оцінений у 85 балів, це дуже висока оцінка», – розповіла Марина Порошенко, голова Українського культурного фонду.
Уперше за історію фестивалю цьогоріч з'їдуться на лише окремі гастролери, а й цілі театри. Свої постановки привезуть Одеська, Вроцлавська і Київська опери.
«Ми зразу ж зреагували з захопленням на таку ідею гастролей і запропонували показати у Львові одне з найкрупніших полотен Верді – оперу «Дон Карлос». Я сподіваюся, що ця продукція буде цікава», – розповів директор Київської національної опери України Петро Чуприна.
А ще відбуватимуться майстер-класи, лекції і вперше моноопери на камерній сцені.
«Крім великих опер на великій сцені, ми показуємо і знайомимо глядачів із монооперою. Це другий напрямок роботи нашого фестивалю. Такого не було ніколи», – розповіла Надія Труш, завідувачка літературно-драматургічного відділу львівського театру.
Дні класичного мистецтва закриють гала-концертом у неділю, 18 листопада.