У Львові відкрився спільний проект Олега Рибчинського та Богдана-Ігоря Антонича
18 грудня у Львові до сторіччя Богдана Ігоря Антонича у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відкрилася виставка "Дітвак із сонцем у кишені". Виставка ніби розділена на дві частини - поетичну і художню.
Про це ZAXID.NET повідомила літературознавець, ініціатор проекту Наталія Бабалик.
«Протягом року відбувся цикл міждисциплінарних семінарів «8 інтерпретацій Антонича», на які запросили до спільного читання та розмови представників різних наукових і творчих середовищ Львова. Ця виставка – продовження зустрічей із циклу «* інтерпретацій Антонича», головним героєм яких є дітвак з Антоничевих творів. Експозиція провадить дітвака через вісім умовних станів (питливий, рвійний, зачудований, пам’ятливий, перетворюваний, радісний, чуйний, творчий), спільних і для дитячого переживання, і для дорослого досвіду, а також мистецької творчості», - зазначила Наталія Баблик.
За її словами, львівський художник Олег Рибчинський досліджує антоничівський дітвацький стан уже давно, він є проникливим та тривалий інтерпретатор Б.-І.Антонича. «У першому залі – дослідницькому – поезія, де є головний вірш і додаткові, що характеризують один зі станів дітвака, також є фотографії того часу, передвоєнні та сучасні фото. Цей зал відкритий: можна додавати свої фотографії», - зазначила Наталія Баблик.
«Ми долучилися до відзначення 100-річчя Антонича, поета, що ототожнюється з містом. У нього чимало віршів про місто, його атмосферу, а ми, як Центр, досліджуємо місто», - додала академічний координатор Центру Ірина Мацевко.
Своєрідним підсумком читання Антонича в Центрі гуманітарних досліджень стане видання «Чаргород», в якому вибрані твори поета, а також картини Олега Рибчинського поєднаються у путівник світом творчої уяви. Вихід цієї книги заплановано навесні 2010 року.
Вхід вільний. Виставка відкрита з 18 грудня 2009 року до 7 березня 2010 року. Понеділок-п’ятниця з 11:00 до 17:30. Львів, вул. Акад. Богомольця,6.
Над виставкою працювали: Центр гуманітарних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка, Центр міського історії Центрально-Східної Європи за фінансової підтримки Львівської міської ради у межах конкурсу соціально-культурних проектів.
Богдан Ігор Антонич (1909-1937) письменник, критик, перекладач. Народився на Лемківщині, від 1928 року жив у Львові. Автор поетичних збірок «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева», «Зелена євангелія», «Ротації», незавершеного роману «На другому березі», лібретто опери «Довбуш».
Олег Рибчинський (1969)художник, архітектор, дослідник. Викладач Львівської політехніки, реставратор галицьких містечок, автор графічних збірок містечкових образів – ринкових площ, ратуш, караван-сараїв, кам’яниць, дерев’яних церков та костелів. Художник-сценограф вистав «Микита Кожум’яка» та «Серенада для судженої» у Львівському академічному театрі ім. Марії Заньковецької, а також «По дорозі в Казку», «Танок смерті», «За зачиненими дверима» у театрі «Велес», автор виставки живопису «З життя хлопчика» (галерея Ґердан).