У Львові відкрився "ярмарок ініціативних власників"
В суботу, 21 червня, відбулося відкриття Ярмарку ініціативних власників, основним завданням якого є підвищення обізнаності та активності жителів для покращення умов життя у своїх будинках.
Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
На відкритті були присутні міський голова Львова Андрій Садовий, керівник проекту IFC «Енергоефективність житлового фонду України» Гжегож Гайда, директор Інституту міста Олександр Кобзарев, консультант проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вікторія Погорєлова та багато інших високопосадовців і гостей.
«Ніхто наше місто не зробить кращим, ніж ми самі можемо зробити. Все в наших руках. І, власне, та зміна, яка відбувається в будинках, де створені ОСББ, це демонструє. Коли люди об’єднуються і сприймають будинок як свій рідний, він одразу ж змінюється – там з’являються квіти, все стає більш охайним і чистим. Це відбувається саме тому, що кожен відповідає за своє житло», – зазначив Андрій Садовий і додав, що радянська система знищила в громадян індивідуальність – всі мали ходити струнко і чекати на команду, що робити, що не робити.
«Спочатку ми формуємо атмосферу та світ навколо, а потім вони формують нас, і це дуже важливо», - заявив на відкритті мер міста.
Відвідувачі Ярмарку мали змогу поспілкуватися з успішними головами ОСББ, які спільно з мешканцями своїх будинків зуміли забезпечити комфорт та енергоощадність будинків в умовах постійного зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.
На відкритті Ярмарку Гжегож Гайда закликав мешканців міста змінювати своє життя на краще, бо Львів стоїть на передовій з цього питання в Україні.
«Вже сьогодні відбуваються ремонти багатоквартирних будинків, змінюється світ - відбуваються неймовірні зміни, і Львів є їхнім лідером», - зазначив він.
Також, за словами представника проекту GIZ Габріелли Бейкер, основна мета Ярмарку – це показати мешканцям, що в кожному будинку чи навіть кварталі можна взяти ініціативу і разом із сусідами змінити життя на краще.
«Ми хочемо закликати вас, мешканців Львова, взяти ситуацію в свої руки, тому що саме ви можете щось змінити, ви знаєте, де є проблеми та недоліки. Будьте критичним партнером міської влади, адже лише тоді можливий прогрес. Співпрацюйте на користь позитивного розвитку вашого міста», – звернулась представниця проекту GIZ.
Як розповів директор Інституту міста Олександр Кобзарев, ОСББ – це, в першу чергу, центр комунікації, бо коли створюється ОСББ, між людьми започатковується спілкування, створюється маленька громада, яка може проводити зміни. ОСББ – це також вигідно і з фінансової точки зору, особливо тепер, коли всі стикаються з постійним підняття тарифів на ЖКГ.
«Кожен окремий мешканець, на жаль, не може це регулювати, проте ОСББ, об’єднавшись, перевершить термомодернізацію будинку. Змінивши комунікацію, утепливши дах можна суттєво вплинути на економічний ефект, тож мешканці зможуть економити на цьому гроші», - розповів Олександр Кобзарев.
Нагадаємо, Ярмарок ініціативних власників проводиться за ініціативи Інституту міста та за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Партнерами заходу стали відділ супроводу ОСББ Львівської міської ради, ГО «Ресурсний центр для ОСББ», ГО «Самопоміч» та Центр досліджень місцевого самоврядування.