У Львові відзначили річницю від дня народження Пікассо

Головні новини Львова 26.10Оксана Сенишин, 26 жовтня 2015, 20:04 770 1

Цими вихідними світ святкував 134-ту річницю від дня народження Пабло Пікассо. І хоча, на перший погляд, Львів не має жодного стосунку до цього французького та іспанського художника – саме тут є єдиний в Україні йому пам’ятник. А створив його Володимир Цісарик.

Скульптор робив Пікассо для клубу, що носить ім’я художника. Тоді навіть вдалося знайти натурщика, що один в один схожий з Пабло. Більше того, пощастило, бо той теж курив, як і Пікассо.

«Єдине, що запитався: чи можна курити в майстерні? Я сказав, що курити весь час можна. Бо образ, власне, з сигаретою. Він дуже цьому втішився і весь час ходив із сигаретою», – розповідає скульптор Володимир Цісарик.   

Цісарик перечитав чимало літератури, переглянув мистецькі фільми і зрозумів – художник має бути реальним.  Першу свою роботу «Маленький пікадор» Пікассо створив ще восьмирічним хлопчиком під враженням від кориди. Починав з реалізму.

П’ять років тому картину «Оголена на тлі бюста і зеленого листя» продали з аукціону за понад 100 млн доларів. Тому до рідного будинку Пікассо в іспанській Малазі постійні черги туристів. Тут можна побачити навіть капчики та сорочку, в якій митця хрестили. І родинні пензлі.

Пікассо цікавий ще й тим, що не обмежувався одним стилем: у так званий «блакитний» період творчості картини його були блакитні, далі був «рожевий» період, «африканський», захоплювався кубізмом, в час «класичного» періоду створював театральні декорації. Притаманний митцю і сюрреалізм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук