У Львові вимагають публічно обговорити закон про люстрацію
Громадський сектор Майдану Львова висловлює занепокоєння з приводу «сумнівної законотворчої діяльності Верховної Ради України» і вимагає прийняти закон щодо люстрації, який попередньо має пройти широке громадське обговорення.
Таку заяву оприлюднив Громадський сектор Майдану Львова.
«Викликають несприйняття спроби маніпулювання таким важливим засобом формування якісно нової системи керівництва державою, як люстрація, необхідність якої давно вже назріла в суспільстві. Ми бачимо реальну небезпеку перетворення цього тонкого механізму на інструмент політичної розправи… Безперечно, закон про люстрацію, з чіткими критеріями та визначеною метою, нам критично потрібний. Саме тому особливо хочемо наголосити, що процес прийняття законів у жодному випадку не може бути кулуарним, довіра народу до своїх представників у Парламенті не повинна бути зрадженою!» – йдеться в заяві.
Представниця Громадського сектору Софія Федина заявила ZAXID.NET, що потреба в законі про люстрацію є гострою, хоча б зважаючи на ситуацію, що склалася в органах державної влади.
«Ті, хто залишаються на посаді, багато в чому себе скомпрометували. І про це є докази… Водночас при призначенні міністрів не було публічного звіту перед народом щодо того, хто ці люди, яке підґрунтя для їх призначення. Можна це все попустити, хай буде, як є. Але якщо ми будемо зупинятися в цьому процесі і люстрація не буде проведена, ми не зможемо забезпечити зміну системи. А саме через це гинули люди, і ми стояли на Майдані», – сказала Софія Федина.
Нагадаємо, у Львові на засіданні Комітету Майдану Львівщини створили Люстраційний комітет, до складу якого увійшли переважно громадські діячі та журналісти.
Комітет перевірятиме кандидатів на посади і вже призначених посадовців на предмет співпраці з режимом Віктора Януковича, а також на відповідність політичним (перебування в КПУ, Партії регіонів, СДПУ (о)), економічним (невідповідність задекларованих доходів рівню життя, звинувачення у корупції тощо) і кримінальним (зв’язки з кримінальними середовищами) критеріям.
Комітет також звернувся до нового керівництва держави з вимогою перед призначенням посадовців висувати їх на публічне обговорення і люстрацію.