У Львові вручили премії у релігійній журналістиці
У Львові 24 червня відбулося урочисте вручення премії для журналістів імені Кароля Войтили. Премія започаткована Релігійно-інформаційною службою України, - виданням, що було створене 10 років тому перед приїздом в Україну папи Івана Павла ІІ. Започаткування премії зумовлене значним поступом у розвитку релігійної журналістики. Про це під час прес-конференції повідомив директор РІСУ Тарас Антошевськ
Лауреатами премії імені блаженного Кароля Войтили стали журналіст газети «Коммерсант-Україна» Артем Скоропадський, журналіст телеканалу «1+1» Омелян Ощудляк та автор публікацій на ZAXID.NET, РІСУ - Анатолій Бабинський. Переможницею стала журналіст, що працює у сфері релігійної журналістики уже понад 15 років у «Дзеркалі тижня», «Релігійному житті України», РІСУ – Катерина Щоткіна.
Т.Антошевський повідомив: «Сфера релігійної журналістики, висвітлення релігійного життя в Україні за понад 10 років суттєво покращилася. Якщо до створення РІСУ я міг нарахувати до десяти авторів, які постійно і ґрунтовно працювали у цій сфері, то зараз загалом до участі в конкурсі на вручення премії було подано понад 80 імен».
За його словами, премія не випадково названа іменем блаженного Кароля Войтили. «Це – його ім’я як людини, а ця людина заслуговує на увагу. Власне він дуже багато зробив, щоб Церква була якісно представлена в мас-медіа, щоб витворювалося щире зацікавлення Церкви у співпраці з мас-медіа. Також ми прагнули позаконфесійного, поліконфесійного звучання», - сказав Т.Антошевський.
Номінантів подавали усі бажаючи в межах «народного» голосування. 13 кандидатів із понад 80 набрали найбільше голосів, і саме серед них уже найкращих обирало експертне журі. Орієнтувалися на те, наскільки професійні і якісні журналістські матеріали запропонованих авторів, наскільки вони здатні заторкнути за живе аудиторію, впливати на вибір життєвих цінностей. Також враховувалося вміння бути сприйнятим представниками різних конфесій.
Як ініціатори премії, так і відзначені журналісти зазначили, що релігійна журналістика потребує подальшого професійного становлення. Доречним є ширше запровадження на факультетах журналістики відповідної спеціалізації. Разом із цим актуальним є вміння працювати високопрофесійно, - об’єктивно і повно інформувати аудиторію про релігійне життя, не нав’язуючи власних релігійних переконань, та можливість опиратися на думку авторитетних, поважних та незаангажованих експертів.