У Львові започаткували перший в Україні музей Івана Крип'якевича
Майбутній музей Івана Крип'якевича почали облаштовувати у Львівській науковій бібліотеці імені В. Стефаника.
Для музею Івана Крип'якевича родина історика передала сотні експонатів. Більшість із них наразі у фондах, але дещо уже почали виставляти в експозицію.
Леся Крип'якевич, невістка науковця, передала сімейну реліквію – годинник, який зупинився одночасно із серцем історика.
«Ми стояли всі при Іванові Крип'якевичу, коли він помирав. Він так тяжко дихав. І раптом відчули тишу абсолютну в кімнаті: він не дихає і годинник зупинився. Отже стрілки цього годинника дотепер показують час, коли зупинилося серце Крип'якевича», – розповіла Леся Крип'якевич.
Музею передали і півтори тисяч рукописів, листів, книжок із автографами із особистої бібліотеки Івана Крип'якевича. А ще його особисті речі: окуляри, каламар, а ще телефон і друкарську машинку.
«На цій машинці друкувалися всі його твори, а це сотні папок списаних. Машинка мала дві ємності з шрифтами, знімався латинський шрифт і вставлявся шрифт український», – додала Леся Крип'якевич.
Онучка історика – Іванка Крип'якевич-Димид переконана, речі її видатного дідуся належать передовсім не родині, а громаді. Тому й віддали усе бібліотеці імені Василя Стефаника задля створення музею.
«Це може бути візитівка Львова. Я би хотіла, щоб гості Львова, які виходять з поїзда, питали: де музей Крип'якевича, де музей Євгена Лисика, львівського Пікассо, де музей Пінзеля, несамовитого скульптора барокового. Ми хочемо це побачити», – говорить Іванка Крип'якевич-Димид.
Потрапити у майбутній музей зможе кожен охочий, обіцяють у біблотеці.
«Однозначно, що той, хто має читацький квиток без проблем потрапить, але ми навіть зараз проводимо такі екскурсії без читацького квитка. Тобто хто хоче, приходить, ми організуємо, і є можливість побачити бібліотеку і те, що є у бібліотеці», – пояснив заступник директора Львівської бібліотеки ім. В. Стефаника Василь Ферштей.