У Львові зменшується попит на одноразовий пластик
На багаторазові альтернативи переходять, зокрема, заклади харчування
До теми
21 травня Рада Європейського Союзу остаточно ухвалила директиву про заборону деяких одноразових виробів із пластику. В документі мовиться, що на території ЄС їх не будуть використовувати через два роки, починаючи з 2021-го. Серед них ‒ тарілки та приладдя, соломинки для пиття, тримачі для повітряних кульок і ватні палички. Саме вони, за даними Єврокомісії, становлять 70% відходів, які потрапляють до Світового океану.
На шлях відмови від матеріалів, які забруднюють довкілля, став і Львів, адже після сміттєвої кризи, яка почалась у місті, супермаркети й заклади харчування почали поступово переходити на багаторазові альтернативи.
У торговому центрі «Арсен» на проспекті Чорновола є прилавок з одноразовим посудом. Пластикових горнят, тарілок із ложками та виделками й соломинок тут чимало. Однак така продукція, як каже керівництво, останнім часом так швидко не розлітається.
«Протягом квітня-травня цього року, в порівнянні із минулим, попит на одноразовий пластик у нас зменшився майже вдвічі, якщо не більше», ‒ каже піар-менеджер мережі супермаркетів «Арсен» Сергій Черешньовський.
Натомість вегетаріанське кафе «Green» на вулиці Братів Рогатинців живе у стилі еко другий рік поспіль. Тут на паперові замінили соломинки для напоїв, горнята на виніс дають без поліетиленового прошарку, а контейнери для їжі такі, що можуть перегнити в органіці.
«Ще ми знайшли одноразовому пластику альтернативу з кукурудзяного крохмалю. Ось ці виделочки схожі на пластикові, але насправді вони саме з цього крохмалю», ‒ розповідає піар-менеджерка закладу Юлія Білобжевська.
Першою країною у світі, де заборонили одноразовий посуд, стала Франція (2016 рік). А від використання пластикових соломинок нещодавно відмовились окремі міста Сполучених Штатів. Львів же такі предмети замінює на альтернативу від початку сміттєвої кризи у 2016 році.
«Ми бачимо зацікавленість торгових мереж і мешканців переходити на багаторазові альтернативи, зокрема торбинки. Також зараз продають набори для пікніків, які ти можеш взяти з собою додому й помити», ‒ зазначає співкоординаторка Zero Waste Lviv Ірина Миронова.
Додамо, що заборона на використання одноразового пластику має набути чинності через два роки. Протягом цього часу країни ЄС змінюватимуть правила його використання. В Україні ж міністр екології Остап Семерак пообіцяв ініціювати приєднання до європейської директиви.