У львівській мерії пояснили, чому забрали маршрути у приватного перевізника
Львівська міськрада була змушена передати маршрути приватного перевізника «Фіакр-Львів» комунальному АТП-1, щоб уникнути транспортного колапсу, оскільки 30 червня завершується тимчасові договори з перевізниками, а укладати нові заборонено судом. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олег Партика, коментуючи рішення виконкому.
Нагадаємо, виконавчий комітет ЛМР зобов'язав АТП- 1 забезпечити перевезення пасажирів на 26 автобусних маршрутах, поки на них не буде проведений конкурс, який наразі зупинений через низку судових позовів. Згідно з рішенням, АТП-1 з 1 липня має забезпечити перевезення на маршрутах №1А, 2А, ЗА, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 17, 24, З0, 34, 39, 13, 18, 22, 41, 43. До цього переліку входять як маршрути, які і досі обслуговувало АТП-1, так і десять маршрутів, на яких працював приватний перевізник «Фіакр-Львів».
«Є рішення низки судів, які заборонили вчиняти будь-які дії щодо конкурсу перевізників. Тобто ми не можемо ні провести оголошений раніше конкурс, ні оголосити новий, ні укласти нові чи продовжити попередні договори. У зв’язку з цим виконавчий комітет зобв’язав комунальне АТП-1, яке є в підпорядкування міськради, здійснювати перевезення пасажирів на маршрутах, на яких закінчилися тимчасові договори», – сказав Олег Партика.
Він наголосив, що з АТП-1 і «Фіакром», з якими 30 червня завершуються тимчасові договри, нових договорів не укладатимуть через судові заборони. Відтак, АТП-1 обслуговуватиме всі 26 маршрутів без договорів, натомість матиме право орендувати автобуси у «Фіакру». Таким чином, найімовірніше, автобуси «Фіакру» працюватимуть на своїх маршрутах, однак співпрацюватимуть з АТП-1.
«Ми зустрічалися з АТП-1 і «Фіакром», обговорили питання, на яких умовах вони співпрацюватимуть. Пасажири не відчують змін», – наголосив Партика. Проте він не уточнив фінансових умов співпраці АТП-1 з «Фіакром».
Керівник управління транспорту також додав, що якби рішення виконкому не було ухвалене, з 1 липня перевізники працювали би поза правовим полем.
Разом з тим, Олег Партика зазначив, що конкурс перевізників буде проведений лише після завершення всіх судових розглядів. Коли саме це відбудеться, в управлінні транспорту не прогнозують.
Нагадаємо, що у Львові досі не вдалося повноцінно провести конкурс на визначення перевізників на 46 автобусних маршрутів. Після чотирьох місяців судових тяганин і перерв 25 квітня конкурсний комітет з визначення нових автоперевізників на міських маршрутах громадського транспорту у Львові таки визначив частину переможців конкурсу, розподіливши 20 із 46 маршрутів. Переможцем за лотом №2 стало ТОВ «Міра і К», за лотом №4 – АТП-14630. Однак 29 червня Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення конкурсного комітету, згідно з яким переможцями за двома лотами були визнані «Міра і К» та АТП-14630.
Переможців за лотами №1 та №3, до яких входять маршрути АТП-1 та «Фіакр-Львів» конкурсний комітет не визначив. Відтак, до 30 червня ці перевізники працювали за тимчасовими договорами.