У мешканця Харкова медики діагностували малярію
ЦГЗ наголошує, що на сьогодні малярійний сезон не розпочався, бо немає генерації малярійних комарів, які переносять хворобу
До теми
У Харкові, в студента одного з міцевих університетів, виявили завізний випадок малярії. Про це 21 травня повідомили в Центрі громадського здоров'я.
Зазначається, що студент приїхав в Україну у вересні минулого року, а збудник малярії може безсимптомно жити в організмі людини до трьох років.
22-річний студент помітив перші симптоми захворювання 9 травня. Він відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилась до 37°C. За інформацією ЦГЗ, вперше студент звернувся за медичною допомогою до лікаря-терапевта лише через 6 днів — 15 травня.
Під час лабораторного дослідження у хлопця виявили збудники малярії P.vivax та P.оvale. У центрі уточнюють, що збудник такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років. Студента госпіталізували з діагнозом малярія 16 травня. За місцем його проживання провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження.
Також у ЦГЗ наголосили, що на сьогодні в Харкові не розпочався малярійний сезон, бо немає генерації малярійних комарів, які є єдиними можливими переносниками малярії від людини до людини.
Малярія — це інфекційне захворювання, воно може проявлятися з такими симптомами: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Ці симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії.
За даними ВООЗ, за останні 10 років малярія з третього місця за кількістю смертей (після пневмонії та туберкульозу) вийшла на перше місце серед інфекційних хвороб.
Є чотири види малярії, найбільш важкою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.