У Мінську Контактна група заявила про необхідність припинення вогню з 1 вересня
Тристороння контактна група з врегулювання конфлікту на Донбасі заявила про необхідність повного і безстрокового припинення вогню з 1 вересня, коли розпочнеться новий навчальний рік. Про це повідомила на своїй сторінці Facebook прес-секретар представника України на переговорах у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
«Тристороння контактна група за участю представників ОРДЛО заявила про необхідність повного безстрокового припинення вогню на Донбасі з 1 вересня 2016 року. У цей день розпочнеться новий навчальний рік», - написала вона.
За словами Оліфер, тільки на підконтрольній Україні частині Донбасу в школи і дитсадки підуть понад 150 тисяч дітей.
«Ми наполягаємо, що всі діти Донецької та Луганської областей, незалежно від місця проживання, мають право на турботу і безпеку. Саме тому Україна наполягає на повному припиненні вогню. Українська сторона послідовно виконує Мінські угоди і закликає Російську Федерацію і ОРДЛО не порушувати взяті на себе зобов'язання і з 1 вересня 2016 року все-таки припинити стріляти», - підкреслила вона.
За словами прес-секретаря представника України, безпека є ключовою складовою для вирішення всіх проблем політичного, гуманітарного та економічного характеру.
«Основою для повноцінної реалізації перших і ключових пунктів Мінських домовленостей є повернення Україні контролю за українсько-російським державним кордоном», - заявила вона.
Таку заяву підтримала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, яка наполягає на створенні п'ятої робочої підгрупи ТКГ з повернення контролю над державним кордоном.
Геращенко зазначила, на думку української сторони, якщо вдасться досягти прогресу в питаннях безпеки та гуманітарних питаннях, то це створить серйозні передумови для просування в наступних пунктах Мінських угод, ключовим з яких є питання контролю над українсько-російським кордоном в Донецькій і Луганській областях.
У цьому зв'язку вона відзначає необхідність закриття неконтрольованої Україною ділянки державного кордону з РФ на окупованій частині Донбасу. Тому, за її словами, закриття 400 км ділянки кордону на сході України є принциповим питанням для України.
«І тому так серйозно весь цей рік ми боремося за те, щоб в рамках мінських груп було створено п'яту підгрупу з питання про повернення контролю над кордоном, а також з допуску, вже сьогодні... допуску ОБСЄ до цієї неконтрольованої території українсько-російського кордону для того, щоб наша міжнародна нейтральна організація (спостерігачі ОБСЄ - УНІАН) могла це контролювати, що там відбувається, що туди завозять, хто там господарює, і як так відбувається, що сьогодні Донбас став територією для випробування новітньої зброї?» - заявила Геращенко.