У Мінсоцполітики пояснили, чому добровольцям складно отримати статус учасника бойових дій
Проблем з наданням статусу учасника бойових дій для бійців антитерористичної операції (АТО) немає, за винятком тих добровольчих батальйонів, які не підпорядковуються поки що ніяким військовим формуванням.
Про це повідомив голова Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО Артур Дерев'янко.
Аби цю проблему вирішити, добровольчі батальйони повинні взяти під своє підпорядкування силові відомства, вважає він.
Труднощі виникають з тими, хто вже загинув (зокрема, з наданням пільг їхнім родинам), або з волонтерами, які їдуть в зону АТО і отримують поранення. «Але ми вивчаємо кожний окремий випадок, хоча й змушені працювати «з коліс», адже служба створена лише у вересні», – зазначив Артур Дерев’янко.
Він також наголосив, що порядок надання статусу учасника бойових дій доволі простий і вже відшліфований роками – з часу прийняття закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тому і для учасників антитерористичної операції у цьому питанні не повинно виникати жодних ускладнень.
За словами Дерев'янка, цим громадянам необхідно подати до відомчих комісій, створених при центральних органах виконавчої влади та інших державних органах, довідки про свою участь в АТО, засвідчені командирами військових формувань, у випадку поранення – висновок медичної комісії, а для нарахування пенсій – копію паспорта. Після розгляду документів відомчими комісіями рішення про надання статусу учасника бойових дій прийматиме Міжвідомча комісія, яка вже працює.
На запитання, чи буде надаватися статус учасника бойових дій медичним працівникам і представникам інших професій, які працюють в зоні АТО, Дерев’янко відповів ствердно і уточнив, що для цього треба подати відповідні документи про відрядження.
А на запитання щодо надання статусу «дітей війни» громадянам, які нині перебувають у зоні проведення АТО, очільник Служби повідомив, що наразі це питання опрацьовується.