У МОН пояснили, чому на нові підручники потрібно 171 мільйон
У Міносвіти пояснили, чому підручники, які закупили, коштують майже 400 гривень за примірник. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому прес-службою МОН.
"Зазначимо, що, відповідно до закону "Про освіту", громадяни мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах. Тож з цією метою Міністерство забезпечує випуск підручників, посібників, методичної літератури та безкоштовно передає їх до навчальних закладів", - зазначили в МОН.
У міністерстві додали, що закуповують "лише ті підручники, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників".
А "оскільки, переможцями стають саме рукописи авторів, які створюють, відповідно до начальних програм та навчальних планів, то вартість підручника, що закуповується, включає в себе технологічних процес його виготовлення (який має низку етапів)".
Вказаний процес, за даними Міносвіти, "складається не тільки з витрат на папір, картон, плівку та поліграфічні витрати, а ще й з редакційних та видавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати)".
"Вказані витрати щодо кожного підручника розподіляються на загальний наклад (тираж, обсяг) підручників, що закуповується, тобто чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника", - пояснили у відомстві.
Окрім того, у МОН заявили, що їм "вдалося зменшити вартість малотиражних підручників порівняно з попередніми роками".
"Ось для порівняння: вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин 2013 року становить лише 365,64 гривні, коли, приміром, вартість підручника з біології мовами національних меншин 2009 року становила 870,50 гривень", - додали у відомстві.
Як відомо, ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міносвіти уклав низку угод з видавництвами на видання шкільних підручників на 117,12 мільйонів гривень.
Як зазначається, найдорожчим виявився підручник "Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас" для загальноосвітніх навчальних закладів, виданий накладом 400 екземплярів по 366 гривень за екземпляр. Ще більше десяти підручників коштуватимуть дорожче 200 гривень за екземпляр.