У новій Раді роль спікера буде більшою, ніж у попередній, - політолог
Роль спікера у новообраній Верховній Раді України буде значно більшою, ніж зараз, особливо якщо він працюватиме у зв'язці зі своїм першим заступником. Зокрема, голова нової ВР значною мірою впливатиме на хід законодавчого процесу, висловив думку керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«У новій Верховній Раді, де не буде стійкої і стабільної парламентської більшості, роль спікера значно зростає», - цитує Фесенка Укрінформ.
Спікер буде не лише формальним керівником пленарних засідань, сказав експерт, він значною мірою впливатиме і на хід законодавчого процесу, може вирішувати, коли ставити законопроект на голосування, якщо для цього є ситуативна більшість.
«Значною буде роль спікера і в подоланні можливих конфліктів, і в формуванні тієї чи іншої ситуативної більшості», - зазначив експерт.
У цьому зв'язку Фесенко висловив думку про важливість ролі президії Верховної Ради як органу колективного керівництва.
«Якщо є політична зв'язка: спікер - перший віце-спікер, це дуже важливий елемент», - переконаний він.
За його словами, така зв'язка, якщо працюватиме, наприклад, проти парламентської більшості, може значно знизити ефективність діяльності цієї більшості.
«Точка зору, що спікер є лише керівником машини для голосування є досить поширеною, але навіть за останні два роки, коли існувала стійка парламентська більшість, ми бачили, що роль спікера була досить значущою і залишається досить важливою як у правовому, так і в політичному сенсі», - підсумував Фесенко.