У Поморянському замку розпочали протиаварійні роботи

СуспільствоОрися Шиян, 1 листопада 20174050
Поморянський замок у зруйнованому стані

31 жовтня в Поморянському замку розпочали протиаварійні роботи. Для виконання першочергових відновлювальних робіт Львівська обласна рада виділила 800 тис. грн, які зараз освоюються. Про це повідомляє Ініціативна група з відродження Поморянського замку у мережі фейсбук.

Загалом реставрацією замку займеться підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, яке реставруватиме також Жовківський замок. На торгах «Центр комплекс» запропонував найнижчу ціну ‒ близько 8,249 млн грн. За результатами проведеного 29 серпня 2017 року тендеру на порталі Prozzoro підприємство виграло торги. Згідно з технічним завданням, переможець має очистити будівлю від дерев та кущів, укріпити фундамент, змурувати зруйновані стіни, встановити тимчасові кріплення для віконних прорізів та залатати дах.

фото ініціативної групи з відродження Поморянського замку

Нагадаємо, у 2016 році виконано проект з ліквідації аварійного стану замку. Кошторисна вартість реалізації проекту становила 10,361 млн грн.

З ініціативи ГО «Україна - Європа – Світ» за кошти ЛОДА на найбільш гостроаварійних ділянках було влаштовано стабілізуючі дерев'яні підпори.

Перша згадка про Поморянський замок належить до 1497 року. Початково він належав руській родині Кердеїв. У 1620 довколишні землі купив Якуб Собєський — батько майбутнього короля Польщі. У 1672 році Поморянський замок, який був добре укріпленим, вистояв перед навалою яничар. Проте він був спустошений під час другого походу турків на Львів в 1675 році. Невдовзі його відбудували коштом тодішнього власника – короля Яна ІІІ Собєского. Останніми власниками Поморянського замку були Потоцькі. Вони володіли фортецею до 1939 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук