У реабілітаційне відділення військового госпіталю Львова потрібні волонтери
До теми
Для продовження лікування до Львова з Одеси прибуло більше десятка бійців. У військово-медичному центрі Західного регіону вони пройдуть реабілітацію. Двоє бійців ‒ з важкими ураженнями спинного мозку, їм потрібний висококваліфікований курс лікування.
Попередньо деякі волонтери повідомляли, що за пораненими не надто пильно доглядали в Одесі. Військова прокуратура навіть влаштувала розслідування. Та самі військові на догляд в Одесі не нарікають. Більшість із прибулих у стані середньої важкості. Бійці із пошкодженнями спинного мозку ‒ у реанімації.
«Прибуло 11 чоловік, з них два пацієнти, які мали важке ураження спинного мозку. Всі інші мають ураження, які отримали в результаті проходження служби в зоні АТО», ‒ повідомив начальник військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда.
Богдан травмувався поблизу Донецького аеропорту ще в 2015 році. Щорічно приїздить із Тернополя на реабілітацію, в його обласному центрі таких умов немає.
«Почався обстріл противником з градів, мене відкинуло в підвал. Після реабілітації набагато легше заснути, бо завжди треба шукати місце п’ять-десять хвилин щоб заснути, після реабілітації менше болить», – розповідає учасник бойових дій Богдан Багрій.
Також у госпіталі проходить курс лікування прооперований оператор криворізького каналу, якого поранили під час показових навчань. В'ячеслав щоденно тренується і мріє про повернення додому.
«До мене приходить реабілітолог і ми займаємся годину- півтори, починаєм з пальців рук закінчуємо пальцями ніг, потім силові вправи. Дуже хочу додому, ще тут ніхто в відділенні не знає, але я знаю що поїду додому на свята, Новий рік та Різдво хочу зустріти там з сім'єю. Потім повернуся, якщо будуть чекати», – схвильовано каже поранений оператор В’ячеслав Вовк.
Загалом із 2014 року у львівському військовому госпіталі пролікували 14 тисяч пацієнтів і зробили п’ять тисяч операцій. Медикаментами та обладнанням тут забезпечені. Бракує лише фахівців у відділенні реабілітації. Тому просять зголоситися всіх, хто може допомогти лікарям реабілітовувати бійців.