У шести українських військовополонених у Росії погіршився стан здоров'я

В одного з українських військовополонених виявлено гепатит Б.

СуспільствоЮрій Братюк, 5 лютого 20193030

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявляє про погіршення стану здоров'я шести українських військовополонених у Росії.

Про це українська омбудсменка повідомила в ефірі телеканалу «Прямий». Омбудсменка розповіла, що йдеться про Володимира Терещенка, В’ячеслава Зінченка, Віктора Беспальченка, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороку.

«Зараз у нас суперечлива інформація від адвокатів, які відвідують наших військовополонених, в тому числі й поранених, і тих, хто не був поранений. Ми знаємо, що є такі тривожні звістки щодо Терещенка, Безпальченка, Зінченка, тобто стан їхнього здоров'я погіршується. І це стосується в тому числі й Артеменка, Ейдера та Сороки», - сказала Денісова.

Говорячи про військовополоненого Ейдера, омбудсмен зазначила, що в результаті обстеження в нього виявлено гепатит Б. Омбудсмен висловила припущення, що зараження Ейдера на гепатит могло виникнути через оперативне втручання у зв'язку з його пораненням.

Також Денісова сьогодні проведе зустріч з представниками Ради Європи з метою вирішити питання передачі українських поранених щодо переведення їх з Росії у третю країну, бо «вона не може їх вилікувати і виконати Женевську конвенцію від 1949 році щодо звільнення їх як військовополонених». За її словами, вже призначено розгляд апеляційних скарг на рішення суду щодо продовження арешту українських моряків на період до кінця квітня.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ України заявило про свідоме приховування реального стану здоров'я українських військовополонених. Раніше адвокат Сергія Сороки - одного з поранених моряків, заявляв, що поранена рука полоненого не відновлюється, набряк не зменшився, а в рані залишились осколки. За словами Бадамшина, він подавав клопотання для отримання медичної документації про стан здоров’я Василя Сороки, але отримав відмову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук