У штабі Ксенії Собчак заявили про законні відвідини анексованого Криму 2014 року
Уряд України тільки 2015 року запровадив обмеження, натомість Собчак була в Криму за рік до того
У штабі кандидата в президенти РФ Ксенії Собчак заявили, що 2014 року вона їздила до Криму як журналіст, і тоді не було постанови українського Кабміну про порядок відвідування півострова. Так представник Собчак Ксенія Чудінова прокоментувала потрапляння кандидата в президенти до бази сайту «Миротворець», пише «Українська правда».
За словами Чудінової, телеведуча їздила до Криму для незалежного репортажу в кінці травня – на початку червня 2014 року, а постанову українського Кабміну про порядок відвідування півострова ухвалили тільки наступного року.
Варто зазначити, що постанову Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» було ухвалено лише 4 червня 2015 року.
Водночас сама Собчак заявила «РИА Новости», що досі не отримала відповіді від української влади на запит про відвідування Криму.
«Я надіслала всі документи багато днів тому до міграційної служби України, а також до посольства. Незважаючи на те, що вони заперечують отримання цього факту, ми надіслали це поштою офіційними листами. І відповіді ми не отримали», – сказала Собчак у суботу.
Внесення ж її імені до бази сайту «Миротворець» вона вважає дурістю.
«Це чергова дурість, що її коментувати? Я спробувала зробити все за тією процедурою, яку Україна вважає правильною. Я заявила про те, що я їду з гуманітарною місією, а не з метою агітації, і постаралася це зробити за законом. Замість цього я отримала ось таку дивну відповідь», – сказала Собчак.
Водночас головна редакторка «Центру журналістських розслідувань» ( Центр переїхав з Криму до Києва після окупації) Валентина Самар зазначила, що Собчак навряд чи вдасться притягти до відповідальності за відвідини Криму 2014 року.
«Стаття 332-1, яка передбачає відповідальність за порушення порядку в'їзду/виїзду з /на окуповану територію АР Крим і Севастополя, була внесена до ККУ 15 квітня 2014 року. Слідом за ухваленням закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», яким і встановлено, що в'їзд/виїзд з тимчасово окупованих територій законний лише через КПВВ», – написала журналістка у Facebook.
«Щоб ці норми запрацювали, Кабмін Арсенія Яценюка мав затвердити отой самий «Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», за порушення якого і передбачена кримінальна відповідальність за ст.332-1. Так от цей Порядок Кабміном було затверджено більш ніж через рік (!) після ухвалення закону і змін до ККУ. Постанова була ухвалена 4 червня, чинності набрала 10 червня 2015 року. Тож до цієї дати усі порушники – вільні і недоторкані», – зазначила вона.
Як повідомляв ZAXID.NET, Собчак внесли до бази даних сайту «Миротворець» за «свідоме порушення державних кордонів України» при поїздці до Криму в квітні 2014 року.
Нещодавно Ксенія Собчак заявила, що направила до Посольства України лист з проханням поїхати до анексованого Криму. У посольстві України повідомили, що ніяких звернень від Собчак не отримували.
Прес-секретарка Собчак Ксенія Чудінова заявила, що кандидат у президенти планує здійснити поїздку в Крим до виборів, зокрема для того, аби зустрітися із кримськими татарами, і агітувати на півострові не буде.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав візит кандидата в президенти Росії Ксенії Собчак в анексований Крим «політичною шизофренією». Він додав, що для того, щоб поспілкуватися з кримськими татарами, треба приїхати до Києва та зустрітися з Меджлісом.